Не паліть, нам цим дихати!
Дата: 02.10.2023 14:33
Кількість переглядів: 102
Щороку восени починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Екологи запевняють: при згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин. Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою, як правило горить і безліч різноманітного сміття , що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо поліетиленового пакету, в повітря йде до 70 різноманітних хімічних сполук , більшість з яких отруйні для людини. Саме вони стають причиною дертя в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від горіння пластикового сміття містить канцерогенні полі циклічні вуглеводні. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.
У нашій громаді по календарю наступила золота пора, а разом із нею мешканці прибираючи свої території, спалюють сухі рештки рослин (листя, трава, гілля, та інше), побутові відходи. Саме тому, вкотре звертаємось до широкого загалу свідоморозуміючих людей аби спільно та штрафами викорінити цю негативну практику .
Розмір штрафу варіюється від 340 до 1360 грн. Якщо ж буде складено протокол у сфері охорони навколишнього середовища – накладення штрафу на громадян сягатиме від 3060 до 6120 грн.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)
« повернутися