Ямпільська міська громада

2021 рік

23 лсстопада 2021 року

РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖМУНІЦИПАЛЬНОГО ПРОЄКТУ «ВЕЛОСИПЕДОМ ПО ПІВДЕННОМУ ПОДІЛЛЮ»

В рамках конкурсу Вінницької обласної Ради «Комфортні громади» проходить реалізація міжмуніципального проєкту «Велосипедом по Південному Поділлю», який має на меті створення туристичного велосипедного маршруту, що пролягатиме територіальними громадами Південного Поділля: Ямпільській,  Крижопільській,  Піщанській, Ольгопільській, Городківській  та Чечельницькій та входить до міжнародного вело маршруту «Смарагдовий шлях».

Наразі, по Ямпільській громаді проведена значна робота по реалізації проєкту, адже він потребує не тільки будівництва оглядових майданчиків, а й творчого підходу, обробки великої кількості інформації з визначенням найцікавішого що подивитись, чим зайнятись, куди відправитись, де зупинитись на ночівлю, як цікаво та із захопленням провести час на Ямпільській землі, тобто все, що пропонує Ямпільщина.

Отже, робота по реалізації проєкту закрутилась…

Перше, що було зроблено – це вивчено лінію маршруту, який за умовами проєкту проходить вздовж берега річки Дністер, визначено місця для будівництва оглядових майданчиків та встановлення інформаційних щитів з описом населеного пункту або громади.

Для розробки дизайну інформаційних щитів, створення туристичного сайту, аудіо гіду та онлайн мапи проведено збір з подальшою обробкою великого об’єму інформації та історичних фактів про громаду, її туристичних локацій, атракцій, цікавинкок, місць для відпочинку, оглядових майданчиків, фестивалів, пам’ятників, музеїв, етно – садиб, майстер класів тощо, та фотоматеріали вище переліченого.

Як результат, станом на 23 листопада, розробляється туристичний сайт YampilTRAVEL, аудіо гід, онлайн мапа маршруту. Розроблено макет інформаційних стендів, які будуть встановлені в селі Михайлівка, Пороги, Цекинівка, Велика Кісниця, на трасі біля входу до Оборонного скельного монастиря 11-17 століття поблизу урочища «Мохната гора» та при в’їзді в громаду зі сторони Вінниці та зі сторони Могилева – Подільського. Для зручності в користуванні, обрано сучасний підхід для розробки інформаційних щитів, адже вони містять в собі QR-коди туристичного сайту, аудіо гіду та онлайн мапи. Таким чином, кожен маючи при собі гаджет може зчитати інформацію зі щитка та визначити куди і коли йому помандрувати.

В селі Цекинівка та в урочищі «Мудраківка» (с. Михайлівка) завершується будівництво оглядових майданчиків, облаштовано підхід до Оборонного скельного монастиря 11-17 століття поблизу урочища «Мохната гора».

Роботи по реалізації проєкту тривають.

9 листопада 2021 року

ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ В МИРОНІВЦІ ТА ПЕТРАШІВЦІ

Розпочато роботи по реалізації проєкту «Освітлення вулиць – запорука безпеки життєдіяльності громади», який у цьому році є одним із переможців конкурсу Вінницької обласної ради «Комфортнц громади». Проєкт передбачає капітальний ремонт вуличного освітення в с. Петрашівка та Миронівка.

Після проведення тендеру було виявлено переможця та укладено договір з ТОВ «Будівельно – виробнича компанія Черкасбудмонтаж» на виконання будівельних робіт по проєкту.

На сьогоднішній день, зовнішньою мережею освітлення облаштовується вулиця Київська в с. Петрашівка.

26 вересня 2021 року

КОМФОРТНІ ГРОМАДИ НА 2021 РІК

У 2021 році в рамках конкурсу Вінницької обласної ради «Комфортні громади» Ямпільська громада отримала фінансування на реалізацію 2х проєктів:

1. «Освітлення вулиць – запорука безпеки життєдіяльності громади», проєктом передбачено капітальний ремонт вуличного освітлення у селі Петрашівка та Миронівка Ямпільської територіальної громади.
  2. Міжмуніципальний проєкт «Велосипедом по Південному Поділлю», який має на меті створення  туристичного велосипедного маршруту, що пролягатиме територіальними громадами Південного Поділля: Ямпільській,  Крижопільській,  Піщанській, Ольгопільській, Городківській  та Чечельницькій ТГ та входить до міжнародного вело маршруту «Смарагдовий шлях».

Загальний бюджет проєктів становить 1000,0 тис. грн. Наразі проходить їх   реалізація.