Містобудівні умови та обмеження

Що таке містобудівні умови та обмеження та як їх отримати?

Містобудівні умови та обмеження - це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва і є одним із складових вихідних даних для проектування. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника. У випадку будівництва об’єкта на підставі будівельного паспорту містобудівні умови та обмеження не потрібні.

Це документ, що є частиною даних для проєктування. Він містить: комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки; розмір кількість відступів будинків і cпоруд від червоних ліній; дані про межі земельної ділянки, її благоустрій та озеленення; інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією. Проєктувальник може визначити межі та параметри майбутнього будівництва.

Як отримати послугу?

1. Вам знадобиться кваліфікований електронний підпис.

2. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Для цього потрібні такі документи:

• засвідчена копія документа, що підтверджує право власності, користування земельною ділянкою або ж договір-суперфіція;
  • топографо-геодезичний план будівництва.

Заява сформується автоматично. Після підписання її буде направлено до уповноваженого органу містобудування та архітектури за місцезнаходженням земельної ділянки. Якщо в земельної ділянки кілька власників — усі вони мають підписати заяви.

У разі внесення змін або скасування містобудівних умов та обмежень вам знадобиться реєстраційний номер документа, в який вносяться зміни, та сканкопії документів, що підтверджують такі зміни.

Офлайн

Якщо ви не хочете або не можете подати заяву в електронній формі, зверніться до Центру надання адміністративних послуг. Для цього вам знадобляться:

• заповнена заява;
  • ідентифікаційний код;
  • паспорт; засвідчена копія документа, що підтверджує право власності, користування земельною ділянкою або ж договір-суперфіція;
  • топографо-геодезичний план будівництва;

Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП, зверніться до відділу архітектури та містобудування.

Якщо документ подаватиме уповноважений представник, потрібно додати примірник оригіналу або нотаріально засвідченої копії документа, що підтверджують повноваження представника.

Зверніть увагу: якщо заявник — іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт.

Результат

Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина після подання заяви. Щойно містобудівні умови та обмеження будуть зареєстровані — відповідний запис з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності. Перевірити реєстрацію містобудівних умов та обмежень можна на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Наступні кроки

Після отримання містобудівних умов та обмежень можете починати розробку проєкту. Це можливо, якщо у вас є всі дані для проєктування.