З метою уникнення виникнення заборгованості при закритті підприємницької діяльності пропонуємо алгоритм дій за даними ДПС:
Алгоритм дій від ДПС для фізичної особи-підприємця при закритті підприємницької діяльності передбачає п'ять наступних кроків:
Крок 1. Звернення до державного реєстратора: подати заяву про припинення підприємницької діяльності до державного реєстратора за місцем реєстрації.
Крок 2. В податкову інспекцію подати відповідну звітність: ФОП на загальній системі оподаткування - декларацію про майновий стан і доходи, ФОП-спрощенець - декларацію платника єдиного податку, а також звіт з єдиного внеску та декларацію з ПДВ для платників ПДВ.
Крок 3. Провести остаточні розрахунки з бюджетом: сплатити єдиний податок та ЄСВ за місяць, в якому подано заяву держреєстратору. Якщо не було сплачено податки і збори в попередніх періодах, їх теж необхідно сплатити.
ФОП буде знятий з обліку в Пенсійному Фонді як платник ЄСВ, тільки якщо не має заборгованості зі сплати внеску, після проведення передбачених законодавством перевірок.
Зазначимо, що державна реєстрація закриття ФОП не знімає зобов’язань, які виникли у зв’язку з веденням підприємницької діяльності.
Крок 4. Закрити поточні рахунки у банку. Для того, щоб закрити рахунок ФОП подає у банк відповідну заяву у довільній формі.
Крок 5. Зняття з обліку в контролюючих органах. Відповідно до чинного законодавства контролюючі органи проводять перевірки платників щодо правильності нарахування податків і зборів. У разі подання необхідної звітності і відсутності заборгованості з податків, фізична особа знімається з обліку. Детальніше за посиланням:
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/663424.html
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)