ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ – МАКСИМА ШВЕЦЯ

Дата: 14.07.2023 09:13

Сьогодні минає рівно рік, як  загинув наш земляк Швець Максим Віталійович, 22-річний військовослужбовець, що стояв на захисті України від повномасштабного російського вторгнення, був оборонцем Київщини та загинув у боях на  Донеччині.

Кадровий військовий, випускник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Старший лейтенант, командир інженерно-саперного взводу,  довжочанин, родом з села Велика Кісниця, загинув поблизу населеного пункту Новолуганське Бахмутського району Донецької області в результаті артилерійського обстрілу 14 липня 2022 року. Молодий командир користувався авторитетом і в підлеглих, і в старших командирів. Справжній, ідейний — про таких кажуть, що це — еліта та майбутнє нашого війська. НАЖАЛЬ!!!

Указом Президента України від 2серпня 2022 року нагороджений орденом «Богдана Хмельницького» ІІ ступеня (посмертно)– за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Наказом Командувача військ оперативного командування «Північ» у січні 2023 року Швецю Максиму присвоєно звання капітан (посмертно). Також під час служби у квітні 2022 року нагороджений орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня за надзвичайний героїзм.

Втрачаємо найкращих — сильних, молодих, навчених, мотивованих. Щодня втрачаємо. Але пам’ятаємо і шануємо!

Ми пам’ятаємо тебе, наш Герою! Гордимося твоїми звитягами!

Царство небесне тобі та вічний спокій!

Розділяємо з рідними скорботу та біль втрати.

«…Його немає зараз поміж нами,

Його життя погасло в одну мить,

Та біль нестерпний є в душі у мами,

Лиш материнське серденько болить...