Дата: 11.01.2023 17:10

Фото без опису         З 2 січня 2023 року по 1 квітня 2023 року проводиться  відбір кандидатів до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів (далі ВВНЗ та ВНП ВНЗ) та військові коледжі сержантського (старшинського) складу вищих військових навчальних закладів (ВКСС).

На військову службу на посади курсантів до ВВНЗ та ВКСС, підрозділів приймаються громадяни України за власним бажанням (як юнаки так і дівчата), які закінчили загальноосвітні навчальні заклади, склали вступні іспити, а також придатні до військової служби за станом здоров’я:

-  цивільна молодь та ліцеїсти віком від 17 до 30 років, в тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання;

- особи жіночої статі приймаються на навчання за переліком спеціальностей, за якими жінки можуть проходити підготовку для проходження військової служби на посадах офіцерського складу, відповідно до граничних показників прийому на навчання до ВВНЗ та ВНП ВНЗ на напрями (спеціальності) підготовки, які щорічно затверджуються Міністром оборони України.

Навчання у ВВНЗ, ВКСС надає можливість:

• здобути якісну вищу освіту та престижний диплом за рахунок держави (безкоштовно!);
  • одержати гарантоване працевлаштування (проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України, інших силових міністерствах і відомствах після закінчення навчання);
  • повний термін навчання зараховується як термін проходження строкової військової служби;
  • соціальні гарантії згідно з діючим законодавством;
  • після закінчення коледжу можливе зарахування на 2-й (3-й) курс ВВНЗ.

У процесі навчання курсанти одержують щомісячно грошове забезпечення та безкоштовно забезпечуються:

• гуртожитком;
  • триразовим харчуванням;
  • обмундируванням та речовим майном.

Вищі військові навчальні заклади України:

1. Харківський національний університет Повітряних сил ім. Івана Кожедуба.
  2. Національна академія Сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного (м. Львів).
  3. Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова.
  4. Військовий інститут Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
  5. Військова академія (м. Одеса).
  6. Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту».
  7. Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. героїв Крут.
  8. Військово-юридичний факультет Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого.
  9. Кафедра військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
  10. Кафедра військової підготовки Національного авіаційного університету).

Військові коледжі сержантського складу за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший бакалавр»:

1. Військовий коледж сержантського складу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного м. Львів.
  2. Військовий коледж сержантського складу Харківського університету Повітряних сил ім. І. Кожедуба.
  3. Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації м. Полтава.
  4. Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національний університет «Одеська морська академія».

Конкурсний відбір (вступні випробування) до ВВНЗ, проводиться як правило з 15 до 25 липня включно (терміни вступної кампанії можуть бути змінені).

Право брати участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у ВВНЗ мають:

– студенти вищих навчальних закладів, які виявили бажання вступити на навчання до ВВНЗ та в подальшому проходити військову службу за контрактом на посадах осіб офіцерського складу.

Вступники з числа цивільної молоді беруть участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Вступники з числа випускників військових ліцеїв, які закінчили навчання в рік вступу до ВВНЗ, беруть участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у ВВНЗ або результатами зовнішнього незалежного оцінювання (за їх вибором).

Вступники до ВВНЗ, крім надання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти або складання вступних екзаменів з конкурсних предметів, обов’язково проходять психологічне обстеження, оцінку рівня фізичної підготовленості та медичний огляд, що здійснюються фахівцями, які входять до складу приймальних комісій, відповідно до чинного законодавства.

Для бажаючих, вступити до ВВНЗ та ВКСС прохання звертатись для отримання більш детальної інформації до другого відділу Могилів-Подільського РТЦК та СП за адресою:

м. Ямпіль, вул. Свободи,73, РТЦК та СП.  Телефон: (0973176337, 0685180635)