ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

СЬОГОДНІ, 21 ЛИСТОПАДА, ВІДЗНАЧАЮТЬ ЗНАКОВЕ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ДЕРЖАВНЕ СВЯТО – ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Дата: 21.11.2022 09:45
Кількість переглядів: 96

                                                   Фото без опису

В Україні 21 листопада відзначають свято - День Гідності та Свободи. Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Як зазначається в указі, свято встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процессу підготовки до підписання угоди про асоціацію між україною та європейським союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була угода про асоціацію, викликала обурення українців.

Подібний крок став можливий за надмірної концентрації влади в руках тодішнього президента Віктора Януковича та "сім’ї" – подібне було б немислиме в країні з усталеними демократичними принципами.

Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших містУкраїни.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, "коктейлів Молотова" і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тис.отримали поранення.

І це була лише ціна трьох місяців Євромайдану. Злочинна влада, падаючи, зробила все, аби потягти із собою у небуття і Україну, віддавши її на поталу "великому брату". Анексований Крим, війна на Донбасі, шалений супротив корумпованого чиновництва всередині країни, хронічна золота короста олігархату - все це реалії тодішньої України.

Але варто також пам’ятати, що обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року тривають і досі.

 Гасло цього року: "Вистояли на Майдані – переможемо у війні". 

   Теперішня війна – це новий Майдан, але вже в межах всієї країни…Сьогодні і ті патріоти, хто відстояли перемогу Революції Гідності, і українські воїни стоять на захисті свободи і національних інтересів нашої держави!        
  Свободу треба виборювати, а виборовши – відстоювати. Про це свідчить історія. І не тільки українська.                                                                                       
  

 Нашим святим обов’язком є віддання належної шани героям Небесної Сотні, українським воїнам, волонтерам, кримським татарам та українцям, що сидять у путінських тюрмах – за їх самовідданість та вміння захищати свободу і гідність.

Відчуття свободи стало одним із ключових чинників, що унеможливив реалізацію задумів ворога у розв’язаній ним війні.

Перемоги нам усім над силами темряви, успіхів і усвідомлення того, хто ми є!

 Слава героям!

 Вічна пам’ять загиблим!


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь