21 ЛИСТОПАДА — ДЕНЬ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ЗСУ
Воїни в марунових беретах по праву стали справжнім символом нового Українського війська — боєздатного, сучасного, вмотивованого, з глибоким історичним корінням та відданістю справі захисту країни.
День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України встановили згідно з Указом Президента від 21 листопада 2017 року «…Ураховуючи хоробрість та героїзм воїнів-десантників, виявлені у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з метою відродження національної військової ідентичності, започаткування сучасних традицій вшанування звитяг українського війська та виховання у громадян патріотизму…».
Встановлення Дня Десантно-штурмових військ саме 21 листопада стало гідним вшануванням національно-історичних та релігійних традицій українського народу. Адже в Україні сьогодні відзначають Собор Архістратига Михаїла, а цей святий є небесним покровителем десантників.
23 травня 2018 року Високомобільні десантні війська перейменували у ДШВ — Десантно-штурмові війська. Українські десантники також відмовилися від радянської атрибутики. У них з'явилася нова символіка: берет кольору марун замість блакитного, штандарт командувача десантно-штурмових військ, прапор роду військ із новою емблемою. Також була затверджена нова клятва.
Десантно-штурмові війська Збройних Сил України відіграють важливу роль у забезпеченні обороноздатності держави. ДШВ — це окремий рід військ Збройних Сил України, який призначений для вертикального охоплення противника та дій в його тилу. ДШВ, до складу яких входять десантно-штурмові, повітрянодесантні та аеромобільні частини, спроможні швидко реагувати на різноманітні загрози та виклики, виконувати завдання за призначенням в умовах, що характеризуються високими маневреністю та автономністю дій.
З початку бойових дій на сході нашої країни Десантно-штурмові війська разом з іншими частинами та підрозділами Збройних Сил України героїчно боронять незалежність України.
Назавжди у нашій пам’яті залишаться приклади мужності й військової майстерності українських десантників; легендарний рейд, який назвали «найдовшим у новітній військовій історії», коли десантники та піхотинці здолали понад 470 кілометрів (зокрема тилами бойовиків) — від Слов'янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулися до Слов'янська; оборона Луганського, Донецького, Краматорського летовищ.
У свідомості кожного українця воїн-десантник завжди асоціюється з такими поняттями - як честь, гідність і вірність обов’язку. Українські десантники неодноразово перебували на межі людських можливостей, але гідно виконували і виконують найскладніші завдання. Завжди демонструють незламність бойового духу, жагу до перемоги та високий професіоналізм. У цей святковий день бажаємо воїнам-десантникам міцного здоров’я та сімейного добробуту! Нехай береже вас покровитель Архістратиг Михаїл, а горде гасло «Завжди перші» надихає на нові перемоги та звершення в ім’я перемоги та України!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)