Вишиванка — одяг вільних людей
Вишиванка ще з давніх давен супроводжувала український народ і була для них символом нескореності й того, що вони є українцями. Із початком російської агресії українська вишита сорочка стала символом української сили, ознакою сміливості. Одягти вишиванку— це означає сказати: «Я відстоюю свою землю. Це моя земля!».
Нині вишиванка є символом, який об’єднує дуже різних українців за політичними, релігійними поглядами, за мовною ознакою. Саме тому вона є сучасною зброєю проти ворога. Дуже важливо усвідомлено носити вишиту сорочку, адже значення вишиванки є дуже глибоким. Допоки українські жінки вишиватимуть сорочки, вкладаючи в них свою душу, а українці одягатимуть їх — Україна непереможна!
З нагоди Дня Незалежності України в рамках участі в обласному мистецькому проєкті «Подільські народні строї», працівниками музею Ямпільського образотворчого мистецтва та державного історико-краєзнавчого музею «Буша» було організовано виїзну фотосесію за участі мешканців нашої громади, одягнутих в народні строї. На світлинах в атмосфері багатовікових традицій відтворено старовинний жіночий та чоловічий стрій, як буденний так і святковий, притаманний нашому регіону.
Зберігаймо наші традиції, пам’ятаймо про них, це наше коріння!
- Сорочка «Клембівська квітка», вишита технікою замкова низь. За особливістю розташування орнаменту, його сакрального значення та уставковим способом пошиття внесена в реєстр нематеріальної культурної спадщини України.
- Сорочка весільна, вишита на фабричній тканині «Бомбак» подільськими швами, які мають гарні мелодійні назви: солов’їні вічка, зерновий вивід, рахункова гладь. Колір стиглої пшениці. Щоб отримати відповідний відтінок, нитки запікали в хлібові попередньо посипавши їх мінералом хромітом.
- Святкові сорочки з рослинним орнаментом, вишиті технікою косий хрестик на фабричному полотні. Повздовжні смуги на грудях витягують силует, а довга спідниця додає святковості.
- Сорочка весільна « Клембівська квітка» з довгими рукавами, біля манжету при зібрана у гарні складочки. Плахта домоткана, вовняна.
- Сорочка «Клембівська квітка», виконана технікою косий хрестик.
- Сорочка « Клембівська квітка», виконана технікою художня гладь.
- Святковий чоловічий стрій, обов’язковим елементом якого був пояс шкіряний або тканий. На фото тканий вовняний пояс, відтворений Болгарською Аллою.
- Буденні чоловічі та жіночий стрій, виготовлені з домотканого полотна, оздоблені вишивкою з рослинним орнаментом.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)