ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

ТИСЯЧОЛІТНІЙ ШЛЯХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Дата: 22.08.2022 12:16
Кількість переглядів: 183

Фото без опису

   24 серпня Україна відзначатиме найбільше державне свято – 31-річницю незалежності. Проголошення незалежності в 1991 році ХХ ст. стало логічним завершенням  українського  державотворення впродовж тисячолітньої історії нашої державності.

                   Які традиції Україна успадкувала від попередніх епох?

  • Від Русі – першої української держави ІХ ст. -

тризуб - державний герб України; Київ – столицю українських земель; гривню – назву грошової одиниці; назву Україна, що вперше згадується в Київському літописі 1187 року; об’єднання слов’янських племен в єдиний етнос русинів-українців; діалекти української мови.

Завершився період Русі монгольською навалою 1239–1242 років.

  • Від Галицько- Волинської держави ХІІІ–ХІV ст.ст. -

синьо-жовті барви національного прапора; утвердження європейського вектора розвитку.

  • Від Великого Князівства Литовського XIV ст. -

європейську традицію місцевого самоврядування – Магдебурзьке право; Пересопницьке Євангеліє – видатну рукописну пам’ятку, на якій складають присягу президенти України.

  • Від Запорозького козацтва XVI ст. -

республіканські традиції народовладдя; військові традиції, які лягли в основу збройних сил Української Народної Республіки та українського визвольного руху; одну із перших європейських конституцій нового часу, укладену Пилипом Орликом 1710 року.

  • Від української державності початку ХХ століття (УНР, Західно-Українська Народна Республіка, Українська Держава на чолі із гетьманом Павлом Скоропадським) -

демократичні засади державного будівництва; перший парламент; перший уряд; державні символи: герб, основним елементом якого був тризуб, гімн “Ще не вмерла Україна”, синьо-жовтий прапор; соборність; Українську Академію Наук; перше проголошення незалежності 22 січня 1918 року.

  • Від Української Радянської Соціалістичної Республіки –

 статус засновника Організації об'єднаних націй; адміністративно-територіальний устрій, державні кордони.

   Протягом цих  історичних епох на полях боїв, у турецькій та польській неволі, в російських та гітлерівських таборах гартувалася воля та міць українського народу. У цій боротьбі народилася єдина нація. Багатовіковий духовний геноцид, голодомори та репресії не знищили в українського народу прагнення до незалежності.

   Сьогодні путін прагне забрати в українців право на власне минуле і власну ідентичність. Йому необхідна українська історія- спадщина середньовічної Русі, центром якої був Київ, і землі сучасної України, як вагомі елементи російського імперського міфу. Та наша незалежність оплачена надто дорогою ціною - великою кількістю життів наших предків, щоб ми втратили її. Тому за жодних обставин ми не здамося. І не зупинимося, доки не звільнимо останнього метра української землі.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь