ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

ДІЇ ПРИ ХІМІЧНИХ АТАКАХ

Дата: 19.07.2022 10:18
Кількість переглядів: 264

Фото без опису

 

Поради та роз'яснення від Головного управління ДСНС у Вінницькій області, які допоможуть врятувати життя на випадок хімічної атаки

Практично всі сучасні небезпечні хімічні речовини (НХР) – це не зовсім гази. Це рідини, більш-менш легкі, але рідини. Найбільш розповсюджені речовини, які використовуються під час хімічних атак: фосфор, аміак, хлор, зарин, іприт.


Дії при зараженні атмосфери хлором чи аміаком!

Хлор важчий за повітря — від нього потрібно рятуватись на узвищеннях. Основним засобом боротьби з хлором є вода. Потрібно дати потерпілому подихати парами води або аерозолем 0,5% розчину питної соди протягом 15 хвилин. Транспортувати постраждалого можна лише лежачи.

Аміак — безбарвний газ із різким задушливим запахом, схожим на нашатирний спирт, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний. Аміак легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків. Якщо чуєте запах аміаку – дихати потрібно лише через зволожену ватно-марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).


Загальні поради та рекомендації

? Чим тепліша погода, тим швидше випаровується речовина і стає небезпечнішою, адже її концентрація в повітрі збільшується.

? Не варто провітрювати оселі, зокрема під час і одразу після авіанальотів чи обстрілів. Пластикові вікна є ефективними для ізоляції від отруєного середовища. Потрібно мінімізувати протяги у місці перебування під час повітряних тривог. Щільно зачиніть вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи. Заклейте щілини у вікнах папером чи скотчем. Можна зашторити вікна вдома мокрою ковдрою.

? Необхідно мати у місці свого постійного сховища запаси питної води, їжі і ліків на дві доби, елементарних засобів гігієни та змінного одягу, ретельно упакованими у плівку.

? Якщо хімічна тривога застала на відкритій місцевості, потрібно негайно знайти прихисток у найближчому приміщенні або в автомобілі з піднятими вікнами.

? Відчуваючи бодай натяк на незвичний запах, не слід принюхуватися та аналізувати його. Тяжкість отруєння залежить не лише від концентрації отрути, а й від часу впливу отруйної речовини на організм.

? В разі носіння окулярів потрібно негайно одягнути їх.

? Пересуватися слід швидко, але не бігти, не прискорювати дихання. Не варто дихати глибше, якщо відчувається стиснення в грудях, брак повітря. Навіть після завершення атаки не треба повертатися до зараженої зони, торкатися голіруч поверхонь та власного одягу.

? Не потрібно покладатися на аматорські рекомендації: ані маски, ані респіратори, навіть просочені будь-якими реагентами, не захищають від бойових отруйних речовин (БОР).

? Якщо дія газу відбулася – слід якомога швидше позбутися одягу – він продовжує виділяти пари і становить небезпеку. Необхідно уникати знімання одягу через голову, краще розрізати його ножицями. Далі – промити великою кількістю води всі ділянки шкіри, які мали контакт з газом. Найкраще – водою з милом. Якщо мила немає в наявності, використовувати велику кількість води.

? Якщо через хімічну атаку є проблеми з зором, слід промити очі водою протягом 10-15 хвилин.

? Якщо людина поряд не показує ознак життя, важливо розуміти, що штучне дихання методом «рот в рот» – категорично неприпустиме.

? Не можна виходити на вулицю одразу після завершення обстрілу, якщо відбулася атака хімічною зброєю, в разі відсутності навичок пересування по зараженій місцевості. Потрібно дочекатися рятувальників ДСНС або сповіщення про те, що хімічна загроза минула, та про безпечні шляхи евакуації.


 

В разі відсутності теле- та радіомовлення

В разі відсутності трансляції ефірного мовлення телевізійних та радіоканалів ви можете скористатись альтернативними джерелами інформації:

На супутнику. Українські телеканали розкодовані на супутнику. Це означає, що доступ до мовлення безкоштовний. Щоб переглядати телебачення, потрібен супутниковий ресивер та супутникова антенна.

В застосунку ДІЯ – ведеться трансляція Національного телемарафону #UAразом (телебачення та радіо).

На Youtube. Більшість українських каналів мають власні канали на Youtube. Якщо у вас є швидкий інтернет, знайдіть у мобільному додатку або на вебсторінці на Youtube бажаний канал. Якщо швидкість інтернету невисока, оберіть в налаштуваннях відео нижчу роздільну здатність (три крапки у верхній частині відео - якість - 360р або 480р - цього буде достатньо).

На ОТТ-сервісах (інтернет-телебачення). На платформах YouTV, Sweet TV, Omega TV, MEGOGO, Kyivstar TV, Oll tv доступ до українського телебачення тепер теж безкоштовний. Знайдіть бажаний канал в застосунку або на вебсторінці улюбленої платформи.

? Слухайте українське радіомовлення в інтернет-радіо: radioplayer.ua.

? Трансляція в повному обсязі доступна в кабельних мережах по всій території області.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь