ДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ
Щороку 22 червня українці відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. 81 рік тому, о 04:00 ранку, незважаючи на підписаний Договір про ненапад між Німеччиною і Радянським Союзом, німецькі війська атакували кордони СРСР.
У листопаді 2000 року третій Президент України Леонід Кучма видав Указ, у якому йшлось про впровадження національного пам’ятного дня на честь всіх загиблих у нищівній війні, що почалася між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом 22 червня 1941 року.
Варто сказати, що наша держава зазнала найбільших втрат за роки війни. Порівняння проводиться не тільки з тодішніми радянськими республіками, але й з усіма країнами-учасницями військових дій. Історики стверджують що війна забрала життя 5 мільйонів українських військових, 5 мільйонів мирних жителів, а понад 2 мільйона стали примусовими гастарбайтерами у нацистській Німеччині. Мільйони людей втратили свої домівки, знищені були цілі міста та села.
Під час німецько-радянської війни українці відчули на собі надзвичайно великий тиск з боку двох тоталітарних систем: нацистської та комуністичної. Українці зазнавали переслідувань як від одних, так і від інших. Німеччина спричинила Голокост, масове знищення населення, розгорнення таборів смерті. Проте жорстокість комуністичної влади була не меншою: масово розстрілювалися політичні в’язні, мирне населення назавжди вивозилося у заслання. Тому День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни – це не тільки скорбота за тими людьми, які постраждали від рук нацистів. Вшановуються також і ті, хто втратив життя та свободу внаслідок репресій з боку тоталітарного режиму Радянського союзу.
Ця подія, під час якої кожен українець згадує трагічну долю свого роду та важку участь своїх дідів та прадідів, є офіційною та відзначається на національному рівні. У 2011 році Верховна Рада України одноголосно впровадила хвилину мовчання, якою громадяни о 10:00 по всій країні вшановують пам’ять жертв однієї з найжахливіших воєн.
Наш обов’язок – навіки зберегти світлу пам'ять про тих, хто боровся за перемогу у цій жахливій війні. І вічна пам'ять тим, хто загинув від рук нацизму.