«ДЕКОМУНІЗАЦІЯ» РАДЯНСЬКИХ ПАМ’ЯТНИКІВ
Ямпільська громада налічує 46 пам’ятників та пам’яток увічнюючих загиблих під час Другої світової війни.
Велика скульптурна композиція знаходиться в центрі міста Ямполя і складається з трьох частин встановлених там в різний період радянського часу. Найбільший з них пам’ятник 276-ти воїнам-односельчанам, загиблим на фронтах Другої світової війни.
Два інших гранітні монументи - пам’ятник загиблим в роки громадянської війни червоногвардійців, які загинули під час встановлення радянської влади на Ямпільщині 1918-1921 роки та пам’ятник воїнам Радянської армії загиблим при звільнені міста, які в комплексі мали вшановувати героїв Громадянської та Другої світової війни.
Отже, відповідно до законів України про «декомунізацію» Ямпільська міська рада наразі демонтує пам’ятні скульптури, що так чи інакше нагадують про нав’язування комуністичного режиму, що приніс рідній українській землі багато болю.
Відомо, що вперше в 1947 році було встановлено невеликий обеліск, а у 1982 році проведено їхня реконструкція і вони набули вигляду, який ми всі споглядали до тепер. Під гранітними монументами не знаходяться поховання чи інші погребальні комплекси, а безпосередньо самі монументи поза законом.
Другий тиждень триває робота комунальників по розбору та демонтажу цих пам’ятних монументів. Таблички з іменами 88 радянських воїнів перенесені та встановлені біля пам’ятника 276 воїнам-односельчанам, загиблим на фронтах Другої світової війни.
Також, наразі демонтували і Орден Перемоги на монументі пам’ятника 276 воїнам-односельчанам, який замінять на малий Герб України, що вже виготовлено.
Пам’ятати тих, хто поклав своє життя у найстрашнішій війні минулого століття, безсумнівно, потрібно. Утім, вшановувати полеглих варто без ідеологічних нав’язувань радянщини. Адже нині її нащадки, як і в минулому, жорстоко знищують українців.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)