ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Дата: 08.05.2022 09:58
Кількість переглядів: 385

Фото без опису

За Батьківщину у боях вмирали

                Однаково – дорослі і малі…

                За довгі роки ще не розшукали

                Усіх могил солдатських на землі.

                Розкидані вони у чистім полі,

                Десь при дорозі, у розмай-траві…

                Могил отих не обминай ніколи:

                Поховані у них – для нас живі!

І знову на білому світі найпрекрасніша пора року – весна. І знову, через 77 років ця весна переплітається з буйним цвітом бузку і каштанів та чорним порохом війни.

 Для старших поколінь кожен травень відгукується болем у серцях, адже у світлий весняний день вони щемно згадують роки Другої світової війни, свою обпалену юність, важкі втрати рідних і близьких.

8 травня  у кожному містечку  Європи, у всіх країнах світу відзначають  День пам'яті та примирення. 8 травня – це данина пам'яті загиблих, і ми повинні низько схилити голову перед ними. Ми повинні шанувати їхню пам'ять і згадувати їх.

Страшні сліди залишила війна у всьому світі. Лише на території України в руїни та згарища фашисти перетворили чотирнадцять міст і двадцять вісім тисяч сіл.

Котилася війна по нашій рідній землі цілих 1418 днів. Один день війни… Чого він коштував – знає тільки той, хто пережив його, хто переживає його знову і знову все своє життя.

Друга світова війна, у якій загинуло від 50 до 85 мільйонів людей, стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Україна вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського. Крім того, слабкість, страх і нерішучість західного світу заохочували агресорів до все більшого масштабу злочинів.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною стали надзвичайні втрати упродовж 1939-1945 років українців та представників інших національностей, які проживали на нашій землі. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому для нас головне – мир. І ми категорично проти намагань Російської федерації привласнити перемогу над нацизмом. Це спільна перемога десятків країн і народів.

Очевидними є паралелі між подіями Другої світової війни і російсько-української війни початку ХХІ століття. Зараз. Як і в роки Другої Світової війни, українці воюють з жорстоким і цинічним агресором. Тоді біснуватий фюрер узяв у заручники населення великої держави і прагнув до розширення «життєвих просторів» та вирішення «єврейського питання». Він також запевняв про безпеку і про те, що ні на кого не нападе. Водночас спочатку увів війська у демобілізовану зону на Рейні, потім до Австрії, Чехословаччини, врешті-решт війна охопила усю Європу, а жертвами стали десятки мільйонів людей. Сьогодні Путін фактично повністю копіює Гітлера. Говорячи з усіх трибун про миролюбність Росії, він шляхом війни «упокорив» Чечню, потім – Грузію, відторгнення її частини на користь Росії.

Далі були українські Крим і Донбас, пізніше Сирія. Нині ж  путінська Росія під надуманими, облудними гаслами посягнула на територію усієї України.  При цьому Путін намагається зруйнувати остаточно міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у Європі. Чого варті викиди рашистських пропагандистів на контрольованих кремлем ефірах про майбутні вторгнення, захоплення країн Балтії, Польщі, інших європейських держав. Серед «запозичень» путіна як кривавого диктатора і вірного спадкоємця гітлера є і масові насильні депортації, і створення фільтраційних таборів з метою так званих не благодійних.  Як і гітлер, путін готовий встелити Європу трупами, аби переділити світ на свою користь.

 Те, що творять московські так звані військові на українській землі, є геноцидом Українського народу, свідомим знищенням наших громадян. Цілеспрямовано вчиняючи воєнні злочини, кремлівський режим намагається вирішити «українське питання». Йому потрібна територія України, а не українці на цій території.

Ми не маємо права програти і не програємо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного сусіда-злочинця. Міць наших Збройних Сил є запорукою існування держави, вільного життя кожного з нас.

 Агресора необхідно зупиняти в Україні. Та для цього Україні потрібна максимальна допомога : і військова, і гуманітарна, а також посилення санкцій проти Російської федерації. А головне – консолідована позиція європейських та провідних світових держав.

Україна зобов’язана глибоко і остаточно переосмислити історію свого перебування у таких утвореннях, як Російська імперія та Радянський Союз, позбутися усіх імперських міфів, наративів та спадщини. Слід нарешті зрозуміти, що насправді ми і московіти впродовж всієї історії були різними за ментальністю та цінностями, а для росіян усе, що ми цінуємо, завжди було чужим.

Згадаємо  сьогодні всіх тих хто в далекому 45-му рятував Батьківщину від окупації і подякуємо тим хто продовжує цю сміливу місію сьогодні.

 

Ми всі ,з вами, віримо ,що мир неодмінно настане!

Цінуймо життя,єднаймося за ради миру на рідній українській землі.

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь