ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

ВІЙНА І МІФ

Дата: 06.05.2022 13:39
Кількість переглядів: 249

 

 

Фото без опису

 

Восьмий рік поспіль Україна на державному рівні послідовно впроваджує європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Ми вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Водночас для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою через змову антигуманних режимів– нацистського і радянського.

Цього року Україна відзначає 8–9 травня в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу територію, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі.

З огляду на те, що Росія системно перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня, підготовлено та оприлюднено підбірку ключових смислів, важливих для розуміння і пам’ятання Другої світової війни.

Відеопроєкт «Війна і міф» розвінчує найпоширеніші радянські та російські міфи про Другу світову війну і День перемоги. У попередні роки в межах циклу вже вийшло 5 відео, які можна переглянути на офіційному ютуб-каналі Українського інституту національної пам’яті.

В рамках інформаційної кампанії новий ролик спростовує міф, що західна допомога за програмою ленд-лізу була незначною, і Радянський Союз міг перемогти у війні з гітлерівською Німеччиною і без допомоги союзників. Насправді підтримка СРСР за програмою «ленд-ліз» стала одним із вирішальних факторів перемоги. Союз отримував її вже з осені 1941 року. Допомога союзників відіграла вирішальну роль у битві за Москву. А знамениті льотчики-аси Червоної армії, як от Олександр Покришкін чи Амет-Хан Султан, літали на американських літаках. Сьогодні тема ленд-лізу знову актуальна для України, тільки тепер для відбиття російської агресії.

Над роликом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко. Наукова консультація – Максим Майоров, Валентина Охлопкова. У відео використані матеріали документальної фотовиставки «Lend-lease – зброя перемоги. Що замовчувала радянська пропаганда». А також – матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова», а саме стаття авторства Ростислава Пилявця про міф «Західна допомога за програмою ленд-лізу була незначною. Відео створене студією Prosto production.

Найближчим часом цикл продовжать ролики, які спростують міфи про визволення України та що в Радянському Союзі після перемоги ніхто і ніщо не були забуті.

Цей та інші ролики з циклу у високій якості можна завантажити за посиланнями:

https://bit.ly/3OWhnzC або https://bit.ly/3OWMnzb

Також нагадаємо, що традиційним символом пам’яті в ці дні в Україні, як і в Європі, є червоний мак. Його можна зробити власноруч. Як – дивіться у ролику з Марічкою Бурмакою https://youtu.be/jthK80xy3lU.

Ролик створений каналом Еспресо.

Схема, як виготовити мак пам’яті: https://bit.ly/2WARw5G.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь