"ЕКСТРЕНА ВАЛІЗКА"
Екстрена валіза, як правило, являє собою міцний і зручний рюкзак що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування. Речі для екстреної валізи не повинні використовуватись в повсякденному житті. Можливо використовувати і дорожню сумку.
Екстрена валіза призначена для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події – землетрусу, повені, пожежі, у разі загостреної криміногенної обстановки, епіцентру військових дій і т.д. Вантаж у рюкзаку треба укладати рівномірно.
Р Е К О М Е Н Д А Ц І Ї
ПО ОСНАЩЕННЮ РЮКЗАКА:
- копії важливих документів в поліетиленовій упаковці − паспорта, свідоцтва про народження дитини, водійського посвідчення, документів на нерухомість, автомобіль тощо. Оригінали документів тримайте при собі.
- кредитні картки та готівку, коштовні речі. Нехай у вас буде запас грошей;
- дублікати ключів від будинку і машини;
- засоби зв'язку та інформації (невеликий переносний радіоприймач)
- ліхтарик (краще кілька) і запасні елементи живлення до нього, сірники (бажано туристичні), запальничку, свічки;
- годинник (перевагу віддавайте водонепроникним);
- багатофункціональний інструмент, що включає лезо ножа, шило, пилку, викрутку, ножиці, ніж.
- Сигнальний засіб, свисток
- декілька пакетів для сміття об'ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати;
-рулон скотчу;
-шнурсинтетичний;
- блокнот і олівець;
- нитки та голки;
- аптечку першої допомоги. До складу аптечки обов’язково повинні входити: бинти, лейкопластир, вата, йод, жгут, шприц, активоване вугілля (інтоксикація), жарознижувальні, знеболюючі, протиалергічні, заспокійливі препарати. Також необхідно мати ліки від діареї, шлункової інфекції, краплі для очей. Якщо ви приймаєте індивідуальні ліки, попіклуйтесь щоб вони були в екстреній валізі.
- одяг: комплект нижньої білизни, шкарпетки бавовняні і вовняні, запасні штани, сорочку або кофту, шапочку, зручне, надійне взуття;
- засоби гігієни: зубну щітку і зубну пасту, невеликий шматок мила, рушник туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих та вологих серветок, бритву, засоби жіночої гігієни;
- приналежності для дітей (якщо необхідні);
- посуд одноразовий (краще металевий, миска, кружка, ложка).
- запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається (не швидкопсувні), на приклад: висококалорійні солодощі (чорний шоколад (з горіхами), жменю льодяників), набір продуктів (тушонка, суп-пакети, м'ясні та рибні консерви), вермішель швидкого приготування якщо дозволяє місце – декілька пачок круп, горілку, спирт питний;
- запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною).
У літніх людей, інвалідів та дітей є особливі потреби. За необхідності, цей список доповнюється і коригується.
РЮКЗАК РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЗГІДНО ЦЬОГО ПЕРЕЛІКУ ТА КОРИГУВАТИ ВІДПОВІДНО ДО ЙОГО ВАГИ, ЩОБ ВИ МОГЛИ КОМФОРТНО ЙОГО НОСИТИ, ТАКОЖ МОЖНА РОЗПОДІЛИТИ ДАНИЙ ПЕРЕЛІК НА ГРУПУ ЛЮДЕЙ ВАШОЇ СІМ’Ї.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)