Посилення пожежної та техногенної безпеки в культових спорудах
Відділ ОППР та З ЦЗ Могилів-Подільського районного управління
ДСНС України у Вінницькій області інформує:
Культові споруди мають історичну, культурну, архітектурну та духовну цінність. Вони належать до пожежонебезпечних будівель і є об’єктами з масовим перебуванням людей. Особливостями пожежної небезпеки культових споруд є те, що вони зведені з дерев’яних матеріалів, використовується відкритий вогонь: свічки, факели, світильники. Пожежі, що виникають у таких спорудах, є резонансними, завдають як матеріальних, так і великих духовних втрат державі та суспільству.
Загалом в Україні налічується 17407 культових споруд. З них близько 3000 дерев'яних споруд – особливо пожежонебезпечних.
В середньому, щороку виникало близько 20 пожеж в культових спорудах, зокрема в дерев’яних храмах історичної спадщини.
Профілактичні заходи протипожежної безпеки культових споруд в Україні є одним з пріоритетів державної програми з ліквідації надзвичайних ситуацій. Державна служба України з надзвичайних ситуацій здійснює постійний моніторинг дотримання норм протипожежної безпеки, що включає в себе регулярні перевірки об'єктів, контроль навчання персоналу запобігання загорянням та ліквідації наслідків пожеж, розробка, впровадження та контроль технічних способів забезпечення безпеки. Працівниками відділу організації пожежно-профілактичної роботи та заходів цивільного захисту Могилів-Подільського районного управління проведено аналіз стану пожежної та техногенної безпеки культових споруд, що знаходяться на території Ямпільської територіальної громади. Під час проведення аналізу особлива увага зверталася на відповідність протипожежним нормам та правилам шляхів евакуації, електрообладнання, опалювальних приладів, забезпеченість первинними засобами пожежогасіння, справність та придатність джерел водопостачання, наявність та справність систем протипожежного захисту.
Проведеним аналізом за результатами останніх перевірок культових споруд було встановлено, що керівниками об’єктів не вживаються заходи пожежної та техногенної безпеки. Найпоширенішими недоліками в протипожежному захисті культових споруд є відсутність або несправність автоматичної пожежної сигналізації, невідповідність електромережі вимогам правил влаштування електромереж, неналежне забезпечення об’єктів первинними засобами пожежогасіння, відсутність блискавкозахисту, а також запасів води для пожежогасіння. В більшості споруд дерев’яні конструкції не оброблені вогнетривким розчином. На всіх об’єктах не проведено замір опору ізоляції силової та освітлювальної електромережі, і хоча в більшості випадків електромережа змонтована вже більше 15-30 років.
Такий стан справ викликає занепокоєння.
Враховуючи вищевикладене, а також недопущення пожеж та інших надзвичайних ситуацій в культових спорудах, відділ ОППР та ЗЦЗ Могилів-Подільського районного управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області звертається до Вас шановні настоятелі церков та храмів: утримуйте у належному протипожежному стані приміщення та будівлі, забезпечуйте виконання елементарних заходів попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій під час проведення служб. Звертаємо вашу увагу на забезпеченість первинними засобами пожежогасіння у місцях проведення масових заходів (вогнегасниками, відрами з водою та піском), проведення додаткових інструктажів із питань пожежної безпеки з відповідальними працівниками. Особливу увагу слід приділити стану електрогосподарства, системам опалення, а також місцям установлення свічок.
Звертаємо Вашу увагу на стан шляхів евакуації та евакуаційних виходів із приміщень та будівель: під час проведення заходів у приміщеннях не допускати їх захаращення та утримувати вільними і відчиненими. Не залишайте без нагляду у приміщеннях запалені свічки, намагайтесь уникати перевантаження електричних мереж, не застосовуйте тимчасові дільниці електромережі, не прокладайте електромережі поверхнею горючих основ.
Будьте обережними з відкритим вогнем. Розташуйте свічки подалі від занавісок, гардин та інших горючих предметів. Під час церковних служб та проповідей звертайте увагу населення на дотримання правил безпеки життєдіяльності.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)