27 січня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ
Його оголошено резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Україна була однією з країн-ініціаторів підписання цього документа.
Саме в цей день – 27 січня 1945 року - війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті «Аушвіц-Біркенау» в Освенцимі. Це був найбільший нацистський табір смерті – з 1940 року там знищили, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.
У резолюції ООН, зокрема, відзначено: «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».
Під час Другої світової війни в концтаборах, гетто, на окупованих територіях Європи нацисти вбили 6 мільйонів євреїв. В окупованій Україні в 1941-1944 роках було вбито 1,5 мільйони наших співгромадян-євреїв.
27 січня увесь світ згадує мільйони жертв тоталітарного нацистського режиму для того, щоб сказати: «Ніколи знову». Аби нагадати – людське життя є найвищою цінністю, і будь-який режим, що базується на ненависті та нетерпимості, приречений на крах. Крім збереження пам’яті про невинно закатованих, згадана резолюція ООН покликана нагадувати про необхідність виховання толерантності, терпимості й поваги до прав людини, щоб убезпечити майбутні покоління від повторення ганебних помилок та страшних злочинів минулого.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)