ГУ ДПС у Вінницькій області Ямпільська ДПІ інформує
До уваги суб’єктів господарювання
Головне управління ДПС у Вінницькій області нагадує платникам податків деякі критерії, які необхідно враховувати при здійсненні діяльності у 2022 році:
Розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму становить:
з 01.01.2022р. - 6 500 грн;
з 01.10.2022р. – 6 700 грн.
До відома: середня заробітна плата по Вінницькій області становить – 12690 грн.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить:
З 01.01.2022 р. – 2481 грн.
Обсяг доходу платників єдиного податку (ЄП) не має перевищувати:
Група ЄП |
Критерій обсягу |
2022 рік |
1 |
167 розмірів мінімальної заробітної плати |
1 085 500 грн. |
2 |
834 розмірів мінімальної заробітної плати |
5 421 000 грн. |
3 |
1167 розмірів мінімальної заробітної плати |
7 585 500 грн. |
У разі перевищення встановленого розміру доходу платники податку з наступного кварталу за заявою переходять на застосування іншої групи ЄП або на загальну систему оподаткування. До суми перевищення застосовується ставка 15%.
Щодо застосування платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО, ПРРО):
1 січня 2022 року: застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп є обов’язковим.
При цьому, реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО, ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Відеоурок щодо реєстрації програмних РРО за посиланням: vin.tax.gov.ua/media- ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/7363.html
До уваги громадян!
ГУ ДПС у Вінницькій області наголошує на необхідності своєчасної та повної сплати майнових податків при наявності у власності нерухомого майна та землі. Так, у разі неотримання протягом року податкових рішень-повідомлень на сплату земельного податку або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, просимо звернутися до податкового органу за місцем реєстрації для звірки.
Повідомлення для платників І групи Єдиного податку
додаток до пункту 1
Платники І групи Єдиного податку з 01.01.2022 не зобов’язані реєструвати та застосовувати РРО/ПРРО.
Уряд України та органи виконавчої влади не планують запровадження РРО/ПРРО для платників І групи Єдиного податку з 01.01.2022 року.
Ведення обліку товарних запасів або якогось іншого додаткового обліку з 01.01.2022 року для платників Єдиного податку І групи не передбачається.
Повідомлення для платників ІІ-ІV групи Єдиного податку
додаток до пункту 2
Фізичні особи-підприємці, в тому числі платники Єдиного податку ІІ-ІV групи, зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення «розрахункових операцій» у розумінні Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Розрахункова операція це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Повідомлення для платників ІІ-ІV групи Єдиного податку
додаток до пункту 3
Обов’язок вести облік товарних запасів, відповідно до Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496, поширюється на платників податків, фізичних осіб-підприємців, які здійснюють:
діяльність на загальній системі оподаткування;
діяльність з використанням ІІІ групи Єдиного податку та зареєстровані платниками ПДВ;
Також, серед платників ІІ-ІV групи Єдиного податку, Порядок № 496 поширює свою дію на тих, які здійснюють:
реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Повідомлення для платників ІІ-ІV групи Єдиного податку
додаток до пункту 4
Платники Єдиного податку ІІ-ІV групи, які не зареєстровані платниками ПДВ та не здійснюють реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення, реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, облік товарних запасів не ведуть.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)