МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ
Рішенням Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй 9 грудня щороку відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. В цей день у 2003 році було підписано Конвенцію ООН проти корупції, до якої приєдналася й Україна.
Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покаранню винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.
Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року.
Згідно з Конвенцією Організації Об’єднаних Націй „Проти корупції” - корупція це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання, крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).
Корупція - використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 Закону України ”Про запобігання корупції”, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.
Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке в тій чи іншій мірі, руйнує демократичні інститути, сповільнює та підриває державний устрій.
Правопорушення пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України ”Про запобігання корупції” вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)