ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

ПЕРЕВАГИ ТА РОЗВИТОК ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Дата: 04.11.2021 17:24
Кількість переглядів: 328

 

НСЗУ Національна служба здоров'я України 

Переваги та розвиток електронної системи охорони здоров'я. Результати пресбрифінгу НСЗУ 29.10.20.

Фото без опису

     Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій в охороні здоров’я сприяє докорінним змінам. Все більше медичних закладів надають пацієнтам можливість онлайн-запису на прийом. З'явились корисні сервіси для пацієнта - електронний рецепт, електронне направлення, електронні медичні записи, електронна картка. Стартувала комплексна послуга єМалятко. Переваги електронних сервісів над паперовими - в зрозумілих алгоритмах, в однакових для всіх правилах.

     Наприклад, сьогодні електронний рецепт на “Доступні ліки” економить час і лікаря, і пацієнта. Пацієнтам набагато легше отримувати потрібні препарати в будь-якій зручній аптеці, яка бере участь у програмі. “Доступні ліки” отримують понад 2 млн 430 тисяч пацієнтів.

     Електронне направлення дозволило пацієнту обирати спеціалізований медзаклад, в якому отримати послуги за Програмою медичних гарантій. Незалежно від свого місця проживання чи прописки, або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав це направлення. На сьогодні для понад 6,5 млн пацієнтів лікарі створили в системі 13 млн е-направлень. З яких майже 6 млн - виконано. Це означає, що пацієнти отримали медичну послугу чи лікування, на яке їх направляв лікар.

За е-направленням пацієнту потрібно звернутись до лікаря, з яким укладено декларацію. Лікар створить таке направлення в електронній системі охорони здоров’я, і на телефон пацієнта надійде смс з його номером. Створити направлення може також лікуючий лікар у стаціонарі чи той, який приймає амбулаторно.

     Направлення не потрібне до таких лікарів: гінеколог, психіатр, стоматолог, нарколог, фтизіатр. Також без направлення можна звернутись до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом. Екстрена медична допомога пацієнту надається без направлення.

     Електронні медичні записи та електронна медична картка зберігають історію звернень пацієнта по медичну допомогу, наче у сейфі. Зроблені щеплення та обстеження, історія хвороб та лікування, госпіталізації та операції. Усе це знаходиться в єдиному місці, і при потребі лікар швидко отримає необхідну інформацію. Але при цьому рівень приватності пацієнта значно посилено. Адже на відміну від паперових медичних карток, до електронних даних пацієнта матимуть доступ лише чітко визначені лікарі.

     Оновлений сервіс єМалятко спростив батькам новонародженої дитини процес отримання свідоцтва про народження, а також доступ до 10 послуг від різних державних установ. Щоб скористатись сервісом єМалятко, батькам потрібно мати кваліфікований електронний підпис та номер медичного висновку про народження дитини. На сьогодні вже понад 7000 медичних висновків про народження зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я.

     Ще одна важлива перевага електронних інструментів - це прозорість та достовірність. Дані, які корисні і медичним працівникам, і власникам закладів охорони здоров’я, і пацієнтам - є абсолютно відкритими.

     Наприклад, можна побачити, що найбільшу кількість направлень створено на консультацію - майже 8 з 13 млн. Найзатребуванішими спеціалістами, за даними електронної системи охорони здоров’я, є такі лікарі:

- невролог, до якого 700 тисяч пацієнтів отримали е-направлення;

- офтальмолог - майже 600 тисяч пацієнтів отримали направлення;

- хірург - майже 580 тисяч пацієнтів отримали направлення.

Щодо обстежень, то на послугу рентгенографія грудної клітини отримали направлення понад 700 тисяч пацієнтів. На УЗД черевної порожнини - 170 тисяч пацієнтів.

Місцева влада, аналізуючи таку інформацію, може прогнозувати, яких фахівців необхідно залучати на роботу в місцеві лікарні, яке нове обладнання необхідне, щоб будувати конкурентоспроможний ефективний заклад охорони здоров’я.

     Триває розвиток ЕСОЗ. Завершено роботу Робочої групи з питань розробки проєкту Концепції електронної системи охорони здоров'я. Документ враховує інтереси різних учасників процесу. Це і пацієнтська та медична спільнота, і науковці, і бізнес, і міжнародні партнери України.

     Наприклад, в проєкті Концепції враховані пропозиції, які стосуються доступу пацієнтів до своїх персональних даних та інших функціональних можливостей ЕСОЗ. В наступному році планується запуск е-кабінету пацієнта та е-лікарняний.

Електронний кабінет дозволить пацієнту подати декларацію онлайн, побачити власну електронну медичну картку, там будуть збережені його електронні рецепти та направлення. А електронний лікарняний значно спростить процедуру його отримання.

 

 

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь