ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

Небезпечний шкідник самшиту – самшитова вогнівка!

Дата: 03.09.2021 15:50
Кількість переглядів: 643

 

В ході фітосанітарного моніторингу, проведеного управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, виявлені вогнища небезпечного шкідника самшиту – самшитової вогнівки. Швидкість розповсюдження шкідника дуже велика, тому, з метою протидії поширенню самшитової вогнівки, просимо жителів громади вжити заходів відповідно до рекомендацій Головного управління Держпродспоживслужби.

Фото без опису

Заходи боротьби з самшитовою вогнівкою

Тим, хто має самшит і хоче зберегти його, слід постійно тримати ці рослини під контролем. За невеликої кількості кущів можна застосувати механічний метод боротьби: обрізати пошкоджені гілки, збирати яйцекладки, струшувати гусениць та знищувати їх. Пошкодженим кущам слід забезпечити посилений догляд – полив та підживлення добривами. Метелики володіють позитивним фототаксисом і під час льоту добре відловлюються світловими пастками.

В разі наявності хоч невеликих насаджень без хімічного  захисту не обійтись. Через відкритий спосіб життя самшитової вогнівки на неї діють практично усі пестициди, які застосовуються в боротьбі з листогризучими шкідниками – інсектициди з груп синтетичних піретроїдів, неонікотиноїдів, авермектинів. Головне – забезпечити чергування препаратів для попередження виникнення резистентності та ретельно обробляти насадження потужним струменем оприскувача, щоб препарат проникав всередину кущів.

Першу серію обробок слід провести після відновлення харчування гусениць – навесні з інтервалом у два тижні, протягом літа, з розвитком кожного покоління, серії повторити (кожна серія із двох обробок з інтервалом між ними 1,5-2 тижні). Якщо перші ознаки пошкоджень помічені восени, то кущі самшиту теж доцільно обробити – гусениці живляться практично до перших морозів, тому чим більше гусениць в цей період буде знищено, тим менше їх перезимує.

Для боротьби із самшитовою вогнівкою також можна використовувати мікробіологічні препарати, які виробляють на основі бактерії Bacillus thuringiensis var.kurstaki. Такі препарати українського виробника є в продажу. Дієвим у боротьбі зі шкідником є комплексний біопрепарат – суміш препарату на основі авермектинів + препарат на основі бактерії   Bacillus thuringiensis. Бактеріальні препарати найкраще застосовувати за температури повітря 17-18? С. Крім того, слід мати на увазі, що бактеріальні препарати  ефективні лише проти гусені молодших віків і діють не так швидко, як хімічні, тому гусениці ще певний час до своєї загибелі продовжують пошкоджувати листки. Можливо, в певних випадках є сенс спробувати народні засоби (зокрема, настій тютюнового листя). Нехтування фактом появи шкідника призводить до повної загибелі насаджень самшиту  та необхідності їх викорчовувати.

Наостанок, Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницікій області наголошує, що згідно п.6.11.2 Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 застосування пестицидів на територіях лікувально-профілактичних дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також у середині густонаселених житлових кварталів заборонено. Але, відповідно до п. 6.11.6 для обробки індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту, дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволено для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього. Застосування пестицидів для захисту насаджень дозволяється тільки з 22:00  до 7:00 години ранку в тиху безвітряну погоду, суворо дотримуючись вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища, а також регламентів застосування препаратів. 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь