УВАГА! ЗАБОРОНЕНО СПАЛЮВАТИ СУХУ РОСЛИННІСТЬ
Інформуємо, що під час збирання врожаю ранньої групи зернових в поточному році на полях нашої області сталося три пожежі. Тому питання виникнення пожеж, що стаються внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття на сьогоднішній день стоїть дуже гостро. Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади. До їх складу входять пил, окис триазоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна.
Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
У 90% випадків виникнення лісових пожеж є людина, яка необережно поводиться із вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки. Також одним з небезпечний чинників, які можуть спричинити пожежу є дитячі пустощі з вогнем.
Ямпільська міська рада попереджає, що самовільне випалювання рослинності або її залишків тягне за собою адміністративну відповідальність згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Пам’ятаймо, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!
Окремо звертаємось до громадян та керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню та використовувати сучасні методи її прибирання! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв. Дбайте про стан навколишнього середовища!
При виявленні пожежі – не впадайте в паніку та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, а негайно телефонуйте за номером «101».