ПАНСЬКИЙ МІСТ,   ВІКОВІ  ДУБИ,  КОЗАЦЬКА   КРИНИЦЯ НА ПОЛОТНАХ ХУДОЖНИКІВ

Дата: 21.04.2021 12:06

Безводнівський  старостинський округ, за сприяння  та підтримки Відділу культури,  туризму та релігії  Ямпільської міської  ради та Ямпільського музею образотворчого  мистецтва,   провели 18-19 квітня  на своїй території  перший   мистецький пленер художників.  Його метою була популяризація рідного села,  підтримка задумів щодо розвитку сільського, зеленого туризму,  активізація жителів села. Чудові лісові краєвиди, стародавні криниці, п'ятисотлітні дуби, панський міст стали  об'єктами    відтворення та збереження  для майбутніх поколінь  на полотні.  У  пленері  взяли участь  Вусик  Наталя- викладач Віницького  ДПУ ім. Коцюбинського,  Василь  Рижий -  викладач Тульчинського коледжу  мистецтв,  художники - аматори  Едуард Костюк, Віктор Паскаленко,  Тетяна Поплінська  із  Ямполя,  Лілія Гудзь, Веніамін  Кирган  з Клембівки,  Володимир Гуменний  із  Безводного.

Село зустріло гостей  весняною зеленню, чисто прибраними вулицями,    ошатними садибами, щирістю та піснями місцевого  народного колективу  "Берегиня".

Щоб зарядити   гостей енергією   творчості,  визначитись  зі змістом майбутніх  творів -  староста Володимир Бойко провів екскурсію по селу, познайомив  із місцевими  історичними, культурними   та  природничими пам'ятками.

За неповних два дні учасниками пленеру було написано 12 картин.  Першими  їх  поціновувачами  були місцеві жителі, які майже весь час  спостерігали за процесом творення  шедеврів.  Кожному   хотілось доторкнутись  до мистецтва, бути причетним до творення історії свого села.   Коли картини було виставлено у сільському клубі,   по враженню  місцевих жителів, стало зрозуміло, що   пленер виправдав всі сподівання.   Відчувалось, що даний захід став потужним поштовхом для реалізації подальших  сільських  планів та намірів. Громадою придбано  приміщення для сільського музею, в якому  буде  виставлена основна частина  картин.  Декілька із них буде передано до  Ямпільського  Музею   образотворчого мистецтва.  Планується  провести восени  наступний  пленер,  розмалювати місцеву  автобусну  зупинку,  позначити  вказівниками  лісові туристичні  маршрути, облаштувати  Зелені садиби.

Маленьке село, а такі гарні плани.   Цьому сприяє   взаєморозуміння   та добра співпраця старостату села із  СТОВ "НИВА", працівниками місцевого лісового господарства,   вихідцями із села,  місцевими активістами. Спонсорами  та організаторами заходу. виступили : Відділ культури, туризму та релігії Ямпільської міської ради, Ямпільський музей  образотворчого  мистецтва , місцеве сільськогосподарське  підприємсьво,  киянка -   Ольга Лемець, місцеві жителі,   які активно  допомагали  в якісному проведені  даного мистецького  заходу.

Такі  та подібні заходи можна і потрібно проводити в кожній громаді. Для цього є всі можливості.  Ямпільщина надзвичацно багата   історичними,  культурними  цінностями,  має значний  громадський  потенціал. Відділ культури,  туризму та релігії  Ямпільської   міської ради готовий підтримати всі ініціативи  та активно долучитися до їх реалізації.