Якщо виник податковий борг, які дії приймає податкова ?

1. При виникненні податкового боргу органом податкової служби платнику податків надсилається податкова вимога .
(вимога надсилається платнику рекомендованим листом з повідомленням про його вручення, на адресу платника податків, яку він вказав органу податкової служби (якщо адреса платника була змінена і про ці зміни платник не повідомив податкову, то лист рекомендований дуде надсилатись на попередню адресу платника занесену в податкову базу )
Податкова вимога .
Податкові вимоги формуються автоматично на підставі даних інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів
( п.1 наказу Мінфіну №610 від 30.07.2017р)
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн). У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн), контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків ( п.2 наказу Мінфіну №610 від 30.07.2017р, п.2. закону України №4430 від 26.11.2020р)
Податкова вимога, крім загальних реквізитів, містить розрахунок боргу ,відомості про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу
( п.3 наказу Мінфіну №610 від 30.07.2017р)
З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених Податковим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу (ст.88.1 ПКУ)
Право податкової застави виникає згідно з Податковим Кодексом та не потребує письмового оформлення. (ст.88.2 ПКУ)
2. Всім боржникам, юридичним та фізичним разом з податковою вимогою надсилається : рішення про опис його майна у податкову заставу (ст.89.3 ПКУ)
Описане майно реєструється у відповідному державному реєстрі обтяжень. (Порядок №586 від 16.06.2017р)
Платник податків зберігає право користування майном, що перебуває у податковій заставі, якщо інше не передбачено законом. Платник податків може відчужувати майно, що перебуває у податковій заставі, тільки за згодою органу державної податкової служби.У разі здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди органу державної податкової служби платник податків несе відповідальність відповідно до закону. (ст.92 ПКУ)
Майно платника податків звільняється з податкової застави з дня: отримання органом державної податкової служби підтвердження повного погашення суми податкового боргу в установленому законодавством порядку; визнання податкового боргу безнадійним; прийняття відповідного рішення судом у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства; реєстрації в органі державної податкової служби податкової поруки у випадках, визначених цим Кодексом. (ст.93 ПКУ)
Які дії податкового органу після направлення податкової вимоги платнику податків ?
3. Якщо протягом 30-ти календарних днів після отримання податкової вимоги платник не сплатив податковий борг, то орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж майна платника податків здійснюється на публічних торгах та/або через торгівельні організації. (ст.95 ПКУ) .
Орган стягнення (ДПС) звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження. (ст.87.11 ПКУ)
Відповідно ст.26 Закону України „Про виконавче провадження” №1404-VІІІ від 02.06.2016 року та ст.441 Цивільно-процесуального кодексу України від 18.03.2004 року №1618-ІУ із змінами та доповненнями застосовується обмеження виїзду боржника за межі України.
Завідувач Могилів-Подільського сектору по роботі з податковим боргом Юлія КУБАЛЬ
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)