ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

У зв’язку із затяжним періодом опадів у посівах зернових культур проходить розвиток хвороб, який дещо стримується прохолодною погодою

Дата: 15.05.2025 12:38
Кількість переглядів: 108

 

 

https://superagronom.com/uploads/all/60/50/67/605067615a696882878e7b4d257fd5c6.jpg

На сьогоднішній день борошнистою росою уражено до 3% рослин озимої пшениці, септоріозом –4-7%, піренофорозом  – 2% рослин озимої пшениці, починається розвиток гельмінтоспоріозу на посівах ярого ячменю. За даними Вінницького обласного центру з гідрометеорології після 20 травня  прогнозується припинення опадів та поступовий ріст температури повітря. Це створюватиме сприятливі умови для розвитку і поширення захворювань на зернових культурах, що може призвести до погіршення стану рослин, зниження їх продуктивності та якості урожаю.

В разі виявлення перевищення економічного порогу шкодочинності (інтенсивність ураження борошнистою росою, гельмінтоспоріозом, бурою листковою іржею, рінхоспоріозом - 1%, септоріозом, піренофорозом – 5%), з метою оздоровлення посівів та захисту прапорцевого листка, що забезпечує формування 35% урожаю, необхідне термінове проведення заходів захисту з використанням фунгіцидів згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Найдоцільніше використовувати фунгіциди, які містять кілька діючих речовин, які можуть охопити більш ширший спектр збудників хвороб зернових культур.

Заходи захисту слід проводити за умов суворого дотримання вимог законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин», нормативно правових актів у сферах санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища.

Усі роботи із засобами захисту рослин слід проводити у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с.

Необхідно обов’язково враховувати, що в період застосування пестицидів навіть на полях, де відсутні медоноси, в радіусі 10 км можуть перебувати квітучі дикорослі рослин (квітучі дикорослі дерева, різнотрав’я тощо), до яких будуть перелітати бджоли через поля, які обробляються, тому необхідно обов’язково враховувати такі ризики.

 

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь