Захистіть фруктові дерева від хвороб
У яблуневих садах спостерігається поширення борошнистої роси яблуні. Порівняно м’яка зима сприяла добрій перезимівлі збудника хвороби, і наразі, спостерігається її інтенсивне спороношення та поширення.
Зважаючи, що у травні місяць за звичай спостерігаються підвищені температури повітря та чергування сухої погоди з невеликими опадами, такі умови надзвичайно сприятимуть розвитку захворювання до ймовірно сильного ступеня ураження.
За таких умов може виникнути загроза розвитку парші яблуні. Хвороба уражує листки та плоди, на яких утворюються округлі бурі плями розміром 2-13 мм. Сильно уражені листки передчасно засихають та обпадають, а плоди деформуються та розтріскуються. В ході розвитку плями покриваються зеленувато-оливковим нальотом конідієносців, які дають початок новому поколінню спор. За вегетаційний період, залежно від температурних умов, розвивається 4-10 генерацій хвороби. Збудник парші може уражувати лише молоді листки віком до 25 днів. Плоди ж іноді можуть уражуватися навіть під час збирання, хоча найбільша шкода, звичайно, відмічається від ураження у ранні фази.
Тому після цвітіння критично важливо провести захист дерев яблуні шляхом обприскування дозволеними фунгіцидами на основі діючих речовин дифеноконазол, крезоксим-метил, підіфлуметофен, тіофанат-метил, дитіанон, ізопіразам, флуазінам, додин, піриметаніл, сульфат заліза, сульфату, гідроксиду або хлорокису міді та інших відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», з яким можна ознайомитись на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Найбільш доречно підбирати фунгіциди, які одночасно борються із збудниками цих двох хвороб яблуні.
Заходи захисту слід проводити за умов суворого дотримання вимог законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин», нормативно правових актів у сферах санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища.
Усі роботи із засобами захисту рослин слід проводити у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с.
Необхідно обов’язково враховувати, що в період застосування пестицидів навіть на полях, де відсутні медоноси, в радіусі 10 км можуть перебувати квітучі дикорослі рослин (квітучі дикорослі дерева, різнотрав’я тощо), до яких будуть перелітати бджоли через поля, які обробляються, тому необхідно обов’язково враховувати такі ризики.
Управління фітосанітарної безпеки
Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)