ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

До уваги громадян, які постраждали чи зазнали збитків внаслідок Російської агресії!

Дата: 11.03.2025 09:59
Кількість переглядів: 32

Фото без опису

Просимо максимально поширити інформацію про діяльність міжнародного Реєстру збитків https://rd4u.coe.int/uk/, завданих агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр) зокрема про його мандат, функції, мету та діяльність, категорії заяв, які можуть бути внесені до Реєстру, а також категорії, які вже відкрито до подачі (A3.1 та А2.1) , та процедуру їх подання.

 

Лист Комісії, рішення та інформацію про Реєстр надаємо у додатку до цієї інформації.

Реєстр збитків, є першою складовою міжнародного компенсаційного механізму, що покликаний забезпечити відповідальність держави-агресора за шкоду, заподіяну внаслідок війни проти України.

 

Ідею створення Реєстру було започатковано на міжнародному рівні в результаті ухвалення Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй Резолюції A/RES/ES-11/5 «Сприяння здійсненню правового захисту і забезпечення відшкодування шкоди у зв’язку з агресією проти України» від 14 листопада 2022 року, в якій було рекомендовано державам-членам ООН у співпраці з Україною створити міжнародний реєстр збитків, який слугував би для фіксації в документальній формі доказів та інформації про заяви щодо збитків, втрат або шкоди, завданих усім постраждалим фізичним та юридичним особам,а також для сприяння та координації збору доказів.

12 травня 2023 року Комітет Міністрів Ради Європи ухвалив Резолюцію CM/Res(2023)3 про встановлення Розширеної часткової угоди про Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, якою було створено Реєстр.

 

Зі схваленими Реєстром формами та правилами подання заяв можна ознайомитися на вебсайті Реєстру: https://rd4u.coe.int/uk/documents.

Реєстром затверджено перелік із 45 категорій заяв, які можуть бути внесені до Реєстру, які охоплюють заяви з боку фізичних осіб (група А), заяви з боку держави Україна (група В) та заяви з боку юридичних осіб, крім тих, що входять до групи В (група С).

З повним переліком категорій  можна ознайомитись на сайті та в інформації про Реєстр.

Так, для фізичних осіб затверджено такі категорії заяв: A1 Заяви, пов'язані з вимушеним переміщенням, A3 Заяви, пов'язані з втратою майна, доходу або засобів до існування  A4 Втрата доступу до державних послуг A4.1 Втрата доступу до медичної допомоги A4.2 Втрата доступу до освіти. Для держави Україна передбачено такі категорії заяв: B1 Пошкодження або знищення майна: Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна - житлових приміщень B1.4 Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна - місць загального користування B1.5 Пошкодження або знищення громадських будівель та споруд B1.6 Інші втрати майна B2 Втрата історичної, культурної та релігійної спадщини B2.1 Пошкодження або знищення об'єктів чи будівель, які належать до культурних цінностей B2.2 Втрата об'єктів культурних цінностей B3 Шкода навколишньому середовищу та природним ресурсам B3.1 Екологічна шкода B3.2 Виснаження або шкода природним ресурсам B4 Державні гуманітарні витрати на підтримку постраждалого населення в Україні B5 Розмінування та очищення від нерозірваних боєприпасів. Нарешті, для юридичних осіб (крім тих, хто входить до категорії В), передбачено такі категорії заяв: C1 Пошкодження або знищення майна C1.1 Пошкодження або знищення критичної інфраструктури C1.2 Пошкодження або знищення не критичної інфраструктури C1.3 Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна - житлових приміщень C1.4 Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна - місць загального користування C1.5 Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна (не пов'язане зі збитками для бізнесу) C2 Втрата історичної, культурної та релігійної спадщини C2.1 Пошкодження або знищення об'єктів чи будівель C2.2 Втрата об'єктів культурних цінностей C3 Збитки бізнесу та інші економічні втрати C3.1 Пошкодження, знищення або втрата активів C3.2 Втрата контролю над майном на тимчасово окупованих територіях C3.3 Переміщення (евакуація) бізнесу C3.4 Інші економічні втрати.

Категорії заяв можуть змінюватися та/або уточнюватися.

 

Категорії, відкриті для подання до Реєстру

(станом на 12 лютого 2025 р.)

Заяви до Реєстру подаються виключно через вебпортал Дія  https://diia.gov.ua/services/categories/gromadyanam/reparatsii-mizhnarodnyi-reiestr-zbytkiv

Наразі в Дії відкрито технічну можливість для подання заяв до Реєстру у двох категоріях: у категорії А3.1 – пошкодження або знищення житлового нерухомого майна фізичних осіб (з 2 квітня 2024 р.) та у категорії А2.1 – смерть близького члена сім’ї (з 16 січня 2025 р.).

 

Заяви у категорії A3.1 можуть бути подані фізичними особами або від імені фізичних осіб, які є власниками житлової нерухомості на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи її територіальні води, яку було пошкоджено або знищено 24 лютого 2022 року або після цієї дати, міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти України.

Заяви в категорії А3.1 можуть бути подані лише щодо вартості знищеного майна або ремонту чи відбудови пошкодженого майна. Заяви щодо інших втрат, пов’язаних з житловою нерухомістю, які були подані в цій категорії, не будуть внесені до Реєстру. Для того, щоб вони підлягали внесенню до Реєстру, такі заяви мають бути подані в інших категоріях.

Щодо кожного об’єкта нерухомого майна слід подати окрему заяву. Якщо майно перебуває в спільній власності, то кожен співвласник повинен подати окрему заяву щодо своєї частки.

Заяви можна подавати також і щодо майна, яке знаходиться на тимчасово окупованій території України чи в зоні активних бойових дій.

Заявник повинен надати інформацію та докази на підтримку заяви в категорії А3.1, зокрема: інформацію про особу заявника; докази щодо пошкодженого або знищеного майна та права власності на нього, в т.ч. інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в Україні (ДРРП), якщо вона є в ДРРП, а також інформацію про співвласників (якщо вони є); інформацію щодо подання заяви до Реєстру пошкодженого та знищеного майна в Україні, якщо таку заяву було подано; інформацію про те, як саме майно було пошкоджено або знищено; та орієнтовну суму вимоги заяви та суму будь-якої експертної оцінки збитків.

Під час подання заяви через вебпортал Дія деяка інформація для заяви буде взята з різних існуючих електронних джерел.

На вебсайті Реєстру також можна знайти відповіді на поширені питанняhttps://rd4u.coe.int/uk/a3.1-damage-or-destruction-of-residential-immovable-property, пов’язані із категорією заяв А3.1.

 

Категорія А2.1 призначена для заяв, пов’язаних із душевним болем та стражданнями, спричиненими смертю близького члена сім'ї на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи її територіальні води, 24 лютого 2022 року або після цієї дати, завданою міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти неї. Ця категорія також включає заяви про смерть, яка настала за межами території України, але безпосередньо пов’язана з подією, що сталася на території України.

Заяви, пов’язані з матеріальними наслідками смерті близького члена сім’ї, включаючи втрату доходу або підтримки від такого члена сім’ї, подаються в інших відповідних категоріях.

Заява може бути подана близьким членом сім'ї померлої особи або іншим членом сім'ї, який має законний інтерес в її поданні, або від імені таких членів сім'ї.

Інші члени сім'ї померлої особи, які не є близькими, повинні довести законний інтерес у поданні заяви, а саме – наявність близьких стосунків та елементів залежності, які відрізняються від звичайної спорідненості з померлою особою.

Якщо в померлої особи є декілька родичів, які бажають подати заяву за категорією А2.1, кожен з них повинен подати свою окрему заяву.

Заявник повинен надати інформацію та докази на підтримку заяви в категорії А2.1, зокрема: інформацію про померлого члена сім’ї (ідентифікаційні дані, дату та місце смерті, інформацію про реєстрацію смерті тощо); інформацію та докази щодо спорідненості заявника з померлим членом сім’ї (в тому числі, де це застосовно, докази цивільного партнерства або близьких стосунків та елементів залежності, що відрізняються від звичайної спорідненості з померлим); опис та докази події, яка спричинила смерть; та інформацію про провадження в судових та правоохоронних органах (за наявності) тощо.

Під час подання заяви деяка інформація буде взята з різних існуючих електронних джерел, зокрема з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

На вебсайті Реєстру містяться відповіді на поширені питання https://rd4u.coe.int/uk/a2.1-death-of-an-immediate-family-member, пов’язані із категорією заяв А2.1.

Станом на 12 лютого 2025 року до Реєстру подано понад 15 тисяч заяв у зазначених вище двох категоріях. Найближчим часом планується відкриття технічної можливості для подання й інших категорій заяв.

Прийнятність заяв, їх подання та внесення до Реєстру Для того, щоб заяву було внесено до Реєстру, вона повинна відповідати трьом критеріям прийнятності, що містяться в Статуті Реєстру. Так, заяви мають бути подані стосовно збитків, втрат чи шкоди, які були завдані: (і) 24 лютого 2022 року або пізніше.

Жодної плати за подання заяви до Реєстру не стягується та не передбачається в майбутньому.

Більш детальні інструкції та роз’яснення про те, як подати заяву до Реєстру,

можна знайти на веб-сайті Реєстру:

https://rd4u.coe.int/uk/claims-and-process


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь