Рятувальники  Ямпільщини застерігають: будьте обережні на воді!

Дата: 06.06.2024 11:10

Фото без опису

Причиною загибелі людей на воді найчастіше є нехтування правилами поведінки, коли вони знаходяться біля води.

Купайтеся краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин.

• Не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці.
  • Не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння.
  • Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно.
  • Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.
  • Не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах.
  • Якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
  • Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти.
  • Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега.
  • Не допускайте грубих ігор на воді, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг у воді.
  • Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати.
  • Ні за будь-яких умов не лишайте біля води малят.
  • Не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

ПІД ЧАС КУПАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
  • Стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього;
  • Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
  • Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;
  • Плавати на плавзасобах у місцях, відведених для купання;
  • Забруднювати воду і берег, прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.

Дотримуйтеся порад рятувальників та будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей безпечним!

Якщо ви стали свідком того, як тоне людина — одразу телефонуйте за номером 101!