ЯМПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
Вінницька область, Могилів-Подільський район

БЕЗПЕЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН (основні вимоги)

Дата: 02.05.2024 16:10
Кількість переглядів: 90

Фото без опису

Фото без опису

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує:

Юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов'язані дотримуватися вимог Закону України «Про бджільництво», «Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин», інших діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь.

Зокрема,  не пізніше, ніж за три доби до початку обробки пестицидами фізичні особи та суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, зобов’язані завчасно повідомляти органи місцевого самоврядування про заплановане застосування засобів захисту рослин шляхом надання повідомлення про застосування засобів захисту рослин

Завчасне повідомлення подається фізичною особою та суб’єктами господарювання до органів місцевого самоврядування, на адміністративній території яких (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметру території застосування засобів захисту рослин) планується застосування засобів захисту рослин.

Рекомендуємо інформацію про обприскування додатково розміщувати у населених пунктах в громадських місцях (біля магазинів, зупинок транспорту, тощо), на дошках об’яв у вигляді оголошень.

Фото без опису

В разі розміщення пасіки на ділянках (наприклад ліси та лісополоси, в яких цвітуть медоноси (липи, акації тощо)), які прилягають до посівів чи насаджень і на яких можуть бути застосовані пестициди, пасічник повинен повідомити власників сільськогосподарських угідь в радіусі 10 км про перебування пасіки в зоні можливого обробітку сільськогосподарських культур пестицидами.

Обробки пестицидами проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.

Заборонено обробку квітучих медоносів і пилконосів в період цвітіння рослин. Обробка квітучих медоносів і пилконосів проводиться в стадіях бутонізації до початку та після закінчення цвітіння рослин.

Фото без опису

Використання засобів захисту рослин повинно проводитись на основі інтегрованих та екологічно безпечних заходів щодо захисту рослин при гарантуванні безпеки здоров'я людини та охорони довкілля.

Суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана із застосуванням засобів захисту рослин, повинні неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства у сфері захисту рослин, обігу та використання пестицидів і агрохімікатів, Державних санітарних правил "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві" ДCанПіН 8.8.1.2.001-98, інших нормативних документів.

Фото без опису  

Основні вимоги щодо безпечного застосування засобів захисту рослин :

 • застосування засобів захисту рослин повинно здійснюватись на основі проведених суб’єктом господарювання обстежень угідь, посівів, насаджень, продукції рослинного походження,  сховищ тощо та бути екологічно та економічно обґрунтованими;
 • асортимент, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», а також в Додатку до Переліку; 

Фото без опису

 

 • особи, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт із транспортування, зберігання, застосування, торгівлею пестицидами, повинні пройти відповідне навчання та мати посвідчення про право роботи з пестицидами;
 • неухильне дотримання вимог техніки безпеки під час роботи із засобами захисту рослин;
 • завчасно, але не менше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи;
 • зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку, не менше:

– при авіаційному – 1000 м (з урахуванням напрямку вітру),

– при вентиляторному обприскуванні – 500 м,

– при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м

 • швидкість вітру під час застосування пестицидів: до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне);
 • роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10° C.
 • при застосуванні пестицидів необхідно враховувати напрям вітру  та не допускати знесення шлейфу пестициду на прилеглу територію;
 • технічна справність машин та механізмів, які використовуються для внесення засобів захисту рослин;
 • використання авіації для внесення пестицидів проводиться на основі „Правил організації та виконання авіаційних робіт у сільському та лісовому господарстві”, Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, інших нормативно-правових документів.

Головне управління Держпродспоживслужби

у Вінницькій області

Управління фітосанітарної безпеки

тел.: (0432) 65-88-00, 65-91-50

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь