Вчителі  математики  Ямпільської громади навчались за  проєктом «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат» !!!!

Дата: 18.04.2024 12:28

Громадська спілка «Освіторія» у партнерстві з Міністерством освіти і науки України (МОН) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та за кошти Глобального партнерства заради освіти (GPE) організовує та впроваджує Національну програму з навчання вчителів інструментам та методикам вимірювання та подолання освітніх втрат.

Фото без описуКурс підвищення кваліфікації розроблений відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» з урахуванням вимог Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898 «Про деякі питання державних стандартів повної загальної середньої освіти».

Фото без описуТак,17 квітня  2024 року , в офлайн форматі  відбулося навчання вчителів математики  Ямпільської громади за  проєктом «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат».

На виконання листа  Вінницької обласної військової адміністрації від  12.03.2024 року №3029/01.01-64/3.24 навчання було проведено  сертифікованим тренером вчителів математики у Вінницькій області , асистенткою кафедри алгебри і методики навчання математики Вінницького державного педагогічного університет ім.М.Коцюбинського Тютюнник Діаною Олегівною.

Модератором зустрічі була  Баланюк Алла Володимирівна , консультант ЦПРПП відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської міської ради.

Фото без опису Під час зустрічі вчителі були ознайомлені з питаннями, а саме:

• освітні та навчальні втрати;
  • як виявити навчальні втрати;
  • визначали алгоритм щодо діагностики попередження навчальних(освітніх) втрат;
  • ознайомилися з інструментами та методами для вимірювання навчальних втрат  та конструюванням програми подолання цих втрат;
  • оволоділи уявленням про інтегроване навчання як інструмент надолуження навчальних втрат  математичної  галузі;
  • навчилися конструювати програми подолання навчальних (освітніх) втрат з урахуванням індивідуальних особливостей учнів;
  • аналізували результати діагностичних робіт та визначали типи навчальних втрат учнів;
  • з’ясували шляхи мотивації учнів як важливого чинника подолання освітніх втрат;
  • вчилися методам та вправам щодо стабілізації емоційного стану учнів;
  • навчалися проводити навчальну діяльність в укритті;
  • розглянули підходи до надолуження освітніх втрат з математики в 5-11 класах;
  • вчилися проводити моніторинг освітніх втрат, розробляли алгоритм побудови тесту та паспорту завдань;
  • ознайомилися з різними математичними  платформами, їх можливостями

Для організації кооперативного навчання в контексті подолання освітніх втрат вчителі ознайомилися з можливостями платформи DESMOS  працюючи  індивідуально на ПК , телефонах.

Активно працюючи в групах, парах, вчителі математики громади розробляли свої особисті стратегії щодо надолуження  та  подолання освітніх втрат, визначали шляхи їх подолання, ділилися досвідом роботи, дієвими рішеннями, цікавими ідеями.

Навчання  було активним, сучасно – креативним, емоційно - позитивним, цікавим. Спілкування сприяло підвищенню професійної компетентності та  грамотності вчителів щодо даної проблеми . Усі учасники тренінгу отримали сертифікати щодо підвищення кваліфікації.

Всім вчителям математики  громади, пані Діані бажаю  успіхів, здоров’я, сил щодо подолання освітніх втрат. Успіхів нам усім! Слава Україні!!!