Розпочався сезон кліщів - будьте обережні!

Дата: 15.04.2024 11:38

Будьте обережні! Розпочався сезон кліщів – Головне управління  Держпродспоживслужби в Херсонській області

Розпочалась активність кліщів. Триває вона по листопад. Кліщі можуть потрапити на людину у будь-який час, до того ж вони є переносниками хвороб.

Як уберегтися від кліщів?

На прогулянки надягайте кофти з довгим рукавом, щільні штани, шкарпетки. Одяг повинен бути світлих відтінків і щільно прилягати до тіла - це знизить ризик   потрапляння кліща на тіло.

Якщо ви плануєте провести кілька годин на природі – використовуйте спеціальні репеленти, які відлякують кліщів.

Після прогулянки обов'язково огляньте себе, рідних, дітей і тварин. По можливості – змініть одяг і виперіть той, в якому ви гуляли на природі. Перевірте речі, які ви брали з собою на прогулянку – сумки, підстилки, іграшки. І прийміть душ після прогулянки.

Кліщі вибирають самі м'які ділянки тіла – згини рук, пах, область пахв, під колінами, шию, голову, волосяну частину. У тварин - лапи, морду, живіт.

Що робити після укуса кліща?

• Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2–3 дні.
  • Бажано звернутися в найближчий травмпункт, щоб лікар витягнув його без залишку і передав в лабораторію на аналізи. Кліщі можуть бути переносниками небезпечних захворювань.
  • Якщо у вас є досвід витягування кліщів, то ви можете зробити це самостійно:

викрутити дуже обережно пінцетом або спеціальним гачком. Місце укусу обробити спитром.

• Важливо! Кліщів не можна розчавлювати – збудники небезпечних інфекцій можуть потрапити в кров. Не варто змащувати кліщів маслом – це не дає ефекту. При витягуванні кліща потрібно бути дуже акуратними, щоб не висмикнути тільки голівку кліща (без його хоботка).
  • Після видалення кліща потрібно постежити за самопочуттям – якщо у вас з'явиться температура, почервоніння на місці укусу, збільшення лімфовузлів, сильний біль або слабкість, то допомога лікаря потрібна негайно.
  • Кліщі можуть бути рознощиками таких небезпечних захворювань, як вірусний енцефаліт, хвороба Лайма.