ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ – ПАНТЕЛЕЙМОНА СОБКА, ЄВГЕНІЯ БАТРИНАКА, ПАВЛА УМАНЦЯ ТА ВАСИЛЯ ЧОРНІЯ

Дата: 23.04.2024 09:00

Сьогодні річниці загибелі захисників України, що стояли на захисті України від повномасштабного російського вторгнення.

Чотири Герої!

Чотири втрачені життя!

Чотири скалічені родини та долі!...

Собко Пантелеймон Юрійович - 23-річний кадровий військовослужбовець ЗСУ, морський піхотинець, головний корабельний старшина МБАК «Кременчук» – качківчанин, загинув у Маріуполі 23 квітня 2022 року в страшних жорновах боїв. Указом Президента України від 4 квітня 2022 року нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня – за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Баринак Євгеній Іванович – 26-річний військовослужбовець ЗСУ, стрілець-санітар механізованого відділення-бойової машини механізованого взводу, михайлівчанин, загинув поблизу села Богданівка Донецької області 23 квітня 2023 року внаслідок артобстрілу. Солдат Євгеній Батринак боровся з ворогом у зоні АТО з 2019 року, а з 25 лютого 2022 року мобілізувався на фронт під час повномасштабного вторгнення.

Уманець Павло Леонідович – 40-річний кадровий військовослужбовець ЗСУ, лейтенант,  командир взводу протитанкових керованих ракет стрілецького батальйону, ямпільчанин, загинув поблизу населеного пункту Невельське Донецької області 23 квітня 2023 року. Лейтенант Павло Уманець боровся з ворогом у зоні АТО з 2014 року, мав поранення,  а з 26 лютого 2022 року мобілізувався на фронт під час повномасштабного вторгнення.

Чорній Василь Михайлович – 53-річний військовослужбовець ЗСУ, молодший сержант, стрілець стрілецького відділення стрілецького взводу, загинув поблизу населеного пункту Невельське Донецької області 23 квітня 2023 року.  Василь Чорній став на захист рідної землі з вересня 2022 року.

Війна безжально забирає життя найкращих синів. Вже виплакані ріки сліз великої української родини за нашими захисниками, які відходять у вічність молодими, у розквіті сил. Україна-мати у чорній хустині. Зодягнена у жалобу та скорботу і вся наша Ямпільська територіальна громада. Від болю та сліз розривається серце. Але ми вдячні за захист - ми пам’ятаємо кожного загиблого захисника! Кожного Героя!

Царство небесне вам, світлі воїни та вічний спокій!

Розділяємо з рідними скорботу та біль втрати.

Над могилою майорить,

Синьо-жовтий стяг

Він прохожим кричить:

Тут похованобійця

Людину, що покинула дім,

Одягнула «піксель», взула берці,

Маючи незламність в душі

Та сміливість у своєму серці!

Людину, яка пішла в окопи,

За тебе, за мене, за народ!

Не тікаючи за кордони,

І не чекаючи нагород

Людину, яка залишила сімю,

І серед бойових побратимів,

Казала молитву святу:

«Я тут, щоб там було тихо…»

Людину, яка стояла до кінця,

Вірила в Правду та Бога,

Віддала своє одне життя,

Щоб мільйони мали Перемогу!

автор - Аля Квітуча.