Яка відповідальність за спалювання сухої рослинності

Дата: 11.03.2024 09:51

Україні щороку восени й навесні починається сезон паління сухої трави, листя, гілок дерев та різного сміття, попри те, що це заборонено. За такі дії загрожують — адміністративна та навіть кримінальна відповідальність.

Під час таких займань гинуть не лише рослини, а й тварини. А в повітря викидаються шкідливі для органів дихання речовини, що виділяються під час горіння.

Що загрожує паліям сухої рослинності?

По-перше, за такі дії загрожують штрафи (ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення):

1. За спалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах:

• від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів (3 060 – 6 120 грн) – для громадян;
  • від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15 300 – 21 420 грн) – для посадових осіб.

2. За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду:

• від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів (6 120 – 12 240 грн) – для громадян;
  • від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів (21 420 – 30 600 грн) – для посадових осіб.

Є і кримінальна відповідальність: за ґрати можна потрапити на термін до 10 років — це передбачено ст. 245 Кримінального кодексу України.

Шановні громадяни, не провокуйте пожеж в екосистемах. Пам’ятайте, що спалювання сухої трави завдає значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, може спричинити пожежі у житловому секторі, знищити лінії електромереж, лісові насадження, не кажучи вже про серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян. Не завдавайте шкоди собі та оточуючим, сумлінно дотримуйтеся правил пожежної безпеки.