9 березня – річниця з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Дата: 09.03.2024 09:05

9 березня 2024 року – 210 років із дня  народження Тараса Шевченка, найвидатнішого українського поета усіх часів. Його ім’я стало символом України та свободи, його філософія – національною ідеєю, а твори – обов’язковою частиною нашого життя.

Шевченка Т.Г. називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу. Він залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління.

Кожен Шевченків твір, кожна картина – це палкі заклики любити свій народ і край, пророчий осуд усякої неправди й неволі, рішучий осуд насильства, лицемірства і соціальної несправедливості.

Поезія великого Кобзаря – це гімн любові до людства, гімн боротьби за свободу та світлу долю всіх народів.

«Кобзар» Шевченка перекладено на понад 100 мов світу, він став «народною Біблією», яка підносить духовну велич і красу українського слова, транслює та популяризує його у світі.

Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави; його настанови до нащадків стали для нас надзвичайно актуальними під час повномасштабної війни з Росією.