День Соборності України – 105 річниця “Наша єдність – наша зброя!”

Дата: 22.01.2024 09:10

foto-1.jpg

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Роком попереду в цей день у 1918 – було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

День Соборності України – це про нашу єдність, про об’єднання своїх східних та західних земель. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців.

Проголошення Соборності 22 січня 1919 рок увінчало прагнення до єднання українців, розділених кордонами тогочасних імперій. Ця подія повністю руйнує твердження російської пропаганди, буцімто українські землі вперше об’єднав Сталін у 1939 році.

На початку ХХ століття українці об’єдналися після падіння імперій. Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність буде цілковито відновлена після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.

Радянська та російська пропаганда протиставляла українські регіони, нав’язувала уявлення про різні “сорти” українців. Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає майбутнє.

Соборність – мета Перемоги!