Щорічно 6 січня у всьому світі відзначається Всесвітній день дітей-сиріт війни

Дата: 06.01.2024 09:10

Всесвітній день дітей-сиріт війни (World Day for War Orphans), присвячений нелегкій долі дітей, що залишилися сиротами внаслідок військових дій. Проводиться він щорічно 6 січня за ініціативою французької правозахисної організації SOS Enfants en Detresses.

Цей день покликаний привернути увагу з боку широкої громадськості до нелегкої долі і до проблем дітей, що осиротіли з причини активних військових дій.

На жаль, для України значення цього дня останнім часом зросло в рази, бо війна лишила сиротами велику кількість українських дітей.

Міжнародна конвенція про права дитини свідчить, що їхніх прав мають дотримуватися навіть під час війни.

Діти не несуть відповідальність… і не повинні ставати жертвами. Діти мають право на захист за будь-яких обставин і на життя в мирі.

Війна в Україні зробила сиротами велику кількість дітей, тому відзначення цього дня для нашої країни дуже актуальне і важливе. Привернути увагу, надихнути на допомогу, організувати підтримку сиротам, ці діти потребують уваги і турботи щодня.