Новий статус англійської мови в Україні

Дата: 28.11.2023 10:05

Англійська мова є офіційною де-юре у 58 із 196 країн світу, а де-факто  - й у низці інших країн і територій. Вона є однією з шести мов ООН, а також офіційною мовою ЄС, Ради Європи, Європейської комісії, Європейської асоціації вільної торгівлі та НАТО. Наразі понад 1,5 млрд людей вивчають англійську мову у світі.

Прийнятий за основу законопроєкт передбачає офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, а також визначає категорії посад, кандидати на зайняття яких зобовʼязані володіти англійською мовою. Серед них - державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування.

Розуміючи необхідність володіння англійською мовою, у #НАДС ще минулого року запровадили масштабний всеукраїнський проєкт Eng4PublicService

Це можливість для публічних службовців безкоштовно вивчати #English на мультимедійній онлайн платформі EF.

На сьогодні загальна кількість зареєстрованих користувачів, які проходять навчання на платформі #EF, становить 18 121 особу. Це представники 900 органів державної влади та місцевого самоврядування. З них - 16 972 державних службовців, 1 808 посадових осіб місцевого самоврядування, 18 Голів МДА та їх заступників.

Близько 11 тисяч публічних службовців вже успішно пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації.

Проєкт реалізовується НАДС у співпраці з найбільшою у світі освітньою організацією EF Language Learning Solutions.

Реєстрація - на Порталі управління знаннями: https://pdp.nacs.gov.ua/