Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

Дата: 25.11.2023 10:00

Щороку, 25 листопада міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками . Це свято є відголоском тих труднощів, які зазнають жінки за своє життя – побиття, катування, сексуальне насильство та моральний тиск з боку своїх партнерів. Мета цієї дати – продемонструвати важливість проблем, з якими щоденно в світі стикаються тисячі жінок, показати нагальність їх розв’язання та запропонувати шляхи виходу з ситуації, що склалася.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок був проголошений 17 грудня 1999 року на Генеральній Асамблеї ООН. За 6 років до цього, в 1993 р., було створено та затверджено спеціальну Декларацію із закликами повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок.

Зазвичай, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, чоловіки одягають на себе білу стрічку. Тим самим вони показують, що не здійснюватимуть самі та не мовчатимуть про факти агресії, здійснені над жінками.

Фізичне чи психологічне насильство стосовно жінок порушує їхні права, тому вимагає жорсткого засудження як на рівні суспільства, так і на рівні законодавства.

Показники в окремих країнах шокують. І поки у світі від насилля страждає бодай одна жінка, суспільство не може залишатися байдужим до її проблем.