21 вересня – Міжнародний день миру

Дата: 21.09.2023 09:45

Національне свято - День миру в Україні відзначається в другій декаді вересня.

З моменту здобуття суверенітету, мир для України, як найприродніше явище суспільного стану, був нормою життя. Над мирними громадянами не літали бомби, міни та снаряди.

В Україні завжди поважали мир. Не раз підтверджували це практикою високих державних ініціатив. Наприклад, відмовою від ядерної зброї, яка з легкістю зрівнювала шанси в разі нападу на країну будь-якого агресора. Люди не хвилювалися, адже територіальну цілісність і суверенітет держави "гарантували" такі країнисвіту як США, Великобританія, росія і т.д. Держава ніколи не дозволяла собі погрожувати війною своїм сусідам, більш того підтримувала тісні добросусідські відносини з усіма країнами.

У 2014 році Україна зазнала військового вторгнення з боку російської федерації. Агресор стрімко анексував Кримський півострів і почав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької області. Були вбиті і покалічені тисячі українських громадян. Мільйони людей, з окупованих агрессором українських територій, стали біженцями і вимушеними переселенцями.

У лютому 2022 року агресор розпочав широкомасштабну війну, здійснюючи відкритий геноцид українського народу, знищуючи цивільну інфраструктуру, даючи ракетні удари по всій країні. Орди російських терористів ринули на нашу землю.

Включно по 2023рік, останні 10 років в Україні не був "Днем миру" ... але мир обов’язково повернеться. Українське суспільство та українська армія працює над цим кожен день.