Дата: 07.09.2023 13:55

Головне управління ДПС у Вінницькій області нагадує про нововведення Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон 3219), які набули чинності 01.08.2023.

Закон 3219 відновлює застосування штрафних санкцій за неподання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, порушення його нарахування і сплати:

- за порушення платниками законодавства про єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) у період з 01.03.2020 по 31.07.2023 контролюючим органом штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються, а пеня нарахована за цей період підлягає списанню.

Проте до платників єдиного внеску, зазначених в пунктах 4, 5 та 51 частини першої статті 4 Закону № 2464, які обчислять і нарахують єдиний внесок та подадуть до контролюючого органу звітність, що містить інформацію щодо сум нарахованого єдиного внеску, та при цьому не сплатять самостійно визначені зобов’язання, з 01.08.2023 контролюючим органом будуть застосовуватись заходи впливу та стягнення, визначені частиною одинадцятою статті 25 Закону № 2464.

Головне управління ДПС у Вінницькій області