Виставка Народного аматорського колективу Подільської вишивки "Солов'їні вічка"

Дата: 06.07.2023 15:05

Фото без опису

4 липня 2023 року у Світлиці ОЦНТ відбулась презентація виставки-звіту народного аматорського колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка» , який працює при Ямпільському музеї образотворчого мистецтва.

Колектив подільської вишивки «Солов’їні вічка» був створений у 2000 році. Спочатку це було любительське об’єднання вишивки створене відомою майстринею ручної вишивки Мруг Аллою Іванівною, яка на той час очолювала музей. За декілька років об’єднання переросло в злагоджений колектив подільської вишивки, що взяв собі назву «Солов’їні вічка» (так називається одна з технік вишивки).

У 2004 році колективу було присвоєно почесне звання «народний аматорський». Нині народний аматорський колектив подільської вишивки «Солов’їні вічка» нараховує 28 учасниць, а очолює його Поплінська Тетяна Олександрівна.

Колектив відроджує традиції ужиткового мистецтва, популяризує подільську вишивку, вишивають рушники, сорочки і створюють сучасні моделі одягу та аксесуари з елементами традицій подільської вишивки. Учасницям колективу, своїми вміннями вдається популяризувати національну культуру, відновлювати традиції в громаді та поза її межами. Роботи учасниць колективу прикрашають експозиції обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.

На представленій звітній виставці "Солов'їні вічка" експоновано 50-т робіт членкинь колективу.

Зокрема, це роботи таких вишивальниць, як: заслужений майстер народної творчості України Марія Савчинська, Алла Мруг, Алла Болгарська, Тетяна Поплінська, Марина Гринчик, Наталя Васюкова, Світлана Нагірняк, Галина Посунько,Віта Сандул, Наталя Титаренко .

В експозиції нинішньої персональної виставки народного аматорського колективу подільської вишивки «Солов'їні вічка» представлені різноманітні вишиті роботи, кожна з яких багата традиційними орнаментами з використанням різних технік виконання подільської вишивки (Солов’їні вічка, Низь, Рахункова гладь, Вирізування, Качалочка, Мережка, Курячий брід, Косий хрестик, Штапівка). Чоловічі, жіночі і дитячі сорочки, рушники, серветки, нафраниці та багато ін.

Виставка Народного аматорського колективу Подільської вишивки "Солов'їні вічка", який працює при Ямпільському музеї ОМ Ямпільської міської ради буде діяти до 28 липня в Вінницькому обласному центрі народної творчості - всіх відвідувачів виставки захопить розмаїття подільської ручної вишивки та майстерність вишивальниць Ямпільщини.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без описуФото без опису Фото без опису