ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОНОРА

Дата: 14.06.2023 09:10

Щорічно 14 червня у різних країнах світу відзначають Всесвітній день донора крові.

Донорство – це почесна і надзвичайно важлива справа. Всього одна доза донорської крові може врятувати життя трьом людям. Її неможливо замінити медикаментозними засобами або штучно синтезувати. Тому потреба в донорській крові та її компонентах існує завжди. А нині під час війни потреби в крові гострі та постійні.

Щиро дякуємо усім донорам крові та працівникам цієї сфери за вашу відданість своїй справі і за те, що ви даруєте іншим людям надію на порятунок. Бажаємо щастя, благополуччя та міцного здоров’я!

Будьте завжди  горді з того, що подарували життя не одній людині.

Цікавіфакти про донорство в Україні

• У день здачі крові донор отримує вихідний день на роботі або в навчальному закладі, а такожмає право взятии додатковий вихідний протягом року.
  • За даними ВООЗ донори крові в середньому живуть на 5 років довше за інших людей і рідше хворіють на серцево-судинні захворювання.
  • Кожна людина має в середньому 5,5 літрів крові, при переливанні у донора забирають від 350 мл до 450 мл.
  • Люди зізванням почесного донора України мають безліч пільг, серед яких знижка 50% на покупку ліків і щорічна оплачувана відпустка.
  • Одна донація може врятувати життя трьом реципієнтам.