4 ЧЕРВНЯ ― ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ДІТЕЙ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ

Дата: 04.06.2023 09:30

День пам’яті встановила Верховна Рада України у 2021 році. Дата 4 червня обрана не випадково – цього дня у світі відзначають Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії.

Ця дата – своєрідний акт протесту проти війни, вбивств, насильства та спроба забезпечити невинним дітям мирне сьогодення та світле майбутнє.

Від 2014 року у Луганській і Донецькій областях через збройну агресію РФ та інші дії держави-агресора загинули щонайменше 240 дітей. А від початку повномасштабної війни Росії проти України кількість жертв агресивної політики кремля та воєнних злочинів російської армії збільшилась у рази.

За даними державного порталу розшуку дітей “Діти війни”, станом на 29 травня 2023 року в Україні вважаються загиблими -  483, пораненими  - 986, зниклими  - 394 дитини,  депортованими  - 19 484, знайденими  - 12936, повернутими  - 371 дитина”.

На жаль, щоденно кількість жертв серед дітей в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та на не окупованих територіях продовжує зростати.

За кожним обірваним чи скаліченим дитячим життям стоїть злочин російської держави-окупанта та її армії.

Ми щиро віримо, що зусилля наших воїнів, держави, світової спільноти приведуть нашу країну до Перемоги.  Настане Мир в Україні. Зникне страх в дитячих очах і залунає дзвінкий дитячий сміх під мирним небом відновленої Батьківщини!