15 КВІТНЯ – УКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ

Дата: 15.04.2023 09:38

Фото без опису

Щороку у третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. Це чудова нагода вкотре наголосити на важливості відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Сьогодні проблема збереження природних ресурсів та й життя загалом стоїть особливо гостро. Незворотні зміни клімату, природні катаклізми — природа ставить перед нами дилему: або ми змінимо своє ставлення до неї, або усе живе перестане існувати.

Цьогорічний День довкілля особливий – воєнний.

Кожного дня ми дізнаємося про нові й нові злочини, вчинені агресором. Серед них найбільшу загрозу для майбутнього як України, так і більшості країн світу становлять злочини проти довкілля. Наслідки шкоди, завданої довкіллю агресором, будуть мати довгострокове відлуння.

Органи державної влади та громадські організації, які займаються питаннями захисту довкілля, досить швидко мобілізувалися і почали проводити роботу з фіксування екологічних злочинів, підготовки позовів та звернень до міжнародних інстанцій.

Створюється велика кількість застосунків, робота яких має допомогти не лише спеціалістам, але й пересічним громадянам фіксувати та акумулювати інформацію стосовно шкоди, яка завдана довкіллю агресором.

Усе велике починається з малого. Ми мусимо проаналізувати своє ставлення до навколишнього середовища і замислитися над власним вкладом у збереження довкілля. А зробити кожен може багато, і достатньо для цього лише маленьких кроків: свідоме споживання води, сортування сміття, економія електроенергії, відмова від поліетиленових пакетів, пластикових пляшок тощо.