ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ РАКЕТНО-КОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ

Дата: 12.04.2023 10:30

12 квітня  в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі. Саме цього дня, 62 роки тому, людина вперше побувала в космосі.

Відзначати дати, що стосуються космонавтики, Україна має повне право, адже внесок українців у розвиток світових космічних досліджень справді величезний. Саме в Україні свого часу народилися й навчалися багато з тих, кого вважають засновниками світової космічної науки. Насамперед, це Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк, Сергій Корольов, Валентин Глушко, Володимир Челомей. У Дніпропетровську, Харкові, Києві створювали ракетно-космічні системи Михайло Янгель, Володимир Уткін, Олександр Макаров, Володимир Сергєєв, Дмитро Топчій, Серафим Парняков та інші.

Також слід відзначити внесок у світову космічну науку Станіслава Конюхова, Генерального конструктора Державного конструкторського бюро «Південне» протягом 1991-2011 рр.

Визнанням міжнародним співтовариством ролі України у світовій космічній діяльності стало її прийняття у 1990 р. постійним членом Комітету ООН з використання космічного простору в мирних цілях. Успішний запуск ракети-носiя «3енiт» під час реалізації проєкту «Морський старт», ракет-носiїв «Дніпро», «Циклон», космічних апаратів «Сiч-1», «Океан», політ українського космонавта Леоніда Каденюка у складі міжнародного космічного екіпажу космічного корабля «Колумбія» i багато іншого – все це результат самовідданої роботи українців, що працюють у космічній галузі, і їхньої плідної співпраці з іноземними колегами з багатьох країн світу.

Основу космічного потенціалу України складають сучасні ракети-носії. Україна випускає ракети «Зеніт», «Циклон», «Дніпро» i забезпечує своєю продукцією відчутну частину світового ринку пускових послуг. Ракета-носiй «Зеніт» за надiйнiстю, економiчнiстю, екологiчнiстю, маючи повністю автоматизовану систему підготовки запуску, залишається неперевершеною. Ракети-носiї «Дніпро» виводять на орбіту з космодрому «Байконур» супутники багатьох країн світу.

Вітаємо всіх працівників ракетно-космічної сфери України з професійним святом!  Бажаємо міцного здоров’я, оптимізму, мужності та перемоги!