ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ – СИМВОЛ НЕЗЛАМНОСТІ ДУХУ НАЦІЇ

Дата: 10.03.2023 09:00

10 березня в нашій державі відзначають День Державного Гімну України. Українці сьогодні, як ніколи, відчувають особливу цінність і значимість кожного слова одного із державних символів. Адже у дні, коли російська армія руйнує наші міста, нашу Батьківщину, а Збройні Сили, наші герої, виборюють територіальну цілісність України, Державний Гімн є особливо важливим для всіх, є тим духовним зв’язком, який об’єднує нас із попередніми поколіннями борців за свободу.

Саме цього дня, 10 березня, в далекому 1865 році у польському місті Перемишль уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Ця дата офіційно вважається датою першого публічного виконання національного гімну.

15 січня 1992 року Верховна Рада України  офіційно затвердила музичну редакцію Державного Гімну, а вже 6 березня 2003 року парламент України ухвалив Закон про «Про Державний Гімн України» на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплету і приспіву пісні Павла Чубинського, в якому слова «Ще не вмерла Україна, ні слава, ні воля» були замінені словами «Ще не вмерла України і слава, і воля».

Гімн є нашим оберегом і доказом незламності у боротьбі за вільну і єдину Батьківщину, потужним символом незалежності і свободи України.