ФОРУМ ЦИФРОВИХ ГРОМАД ВІННИЧЧИНИ

Дата: 10.11.2022 16:17

7 листопада 2022 року у м. Вінниця відбувся Форум цифрових громад Вінниччини, в рамках якого представники громад мали можливість ознайомитись із сучасним станом цифрової трансформації у регіоні, запланованими заходами Регіональної програми трансформації, а також обмінятись власним досвідом та створити передумови щодо подальшої комунікації задля підвищення ефективності діяльності.

У Форумі взяли участь представники обласних і районних державних адміністрацій, організацій та підприємств, які цікавляться цифровізацією Вінницького регіону, а також: заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан, Начальник ОВА Сергій Борзов, координаторка з впровадження цифрових інструментів в громадах від Програми EGAP Софія Сакалош, аналітикиня Мінцифри Тетяна Приходько, заступник голови ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Андрій Кавунець.

Від Ямпільської громади на захід делеговано Наталю Звагольську та Ольгу Соловей.

Форум допоміг зрозуміти вектор напрямку та специфіку даної роботи, адже на ньому:

- представлено результати та плани цифровізації Вінницького регіону;

- розглянуто успішні кейси сучасних послуг в умовах воєнного часу;

- презентовано інструменти е-демократії тощо.

Так, наразі  - з війною багато питань відійшли на другий план, але цифрова трансформація стала ще більш стратегічно важливим напрямком роботи органів влади.

Цього вимагає час.

Нам потрібне безпечне цифрове майбутнє.

Зазначимо, що наразі Ямпільська міська рада вже має декілька впроваджених інструментів е-демократії – працює офіційний сайт громади, на якому є змога скористатись формою е-звернення та е-петиції, запроваджене електронна черга в дитячі садочки, підключено чат-бот «Свої», успішно впроваджено у ЦНАП електронну послугу «Соціальна громада», доступом да інтернет практично охоплено всю громаду, діють електронні журнали та щоденники в наших школах, впроваджено чергу до сімейного лікаря, цифровий документообіг, активно ведуться офіційні сторінки міської ради в соцмережах.