Методичний міст «Ямпіль –Могилів-Подільський» «Актуальні питання викладання предметів мовно-літературної галузі»

Дата: 08.11.2022 14:35

07 листопада 2022 року на платформі сервісу відео конференцій Google Meet відбувся методичний міст «Ямпль–Могилів-Подільський» із теми «Актуальні питання викладання предметів мовно-літературної галузі». Учасниками заходу були 98 учителів української мови та літератури, зарубіжної літератури Могилів-Подільської та Ямпільської громад.

До роботи в рамках методичного мосту була запрошена завідувачка відділу української мови та літератури, зарубіжної літератури та мов національних меншин, викладач кафедри філології та гуманітарних наук, кандидат педагогічних наук КЗВО «ВАБО» Коваленко Л.В., яка презентувала сучасні підходи до викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі в умовах НУШта розглянула  питання щодо сутності інновацій в освіті в умовах впровадження  новогоДержавного стандарту базової середньої освіти.

По завершенню методичного мосту вчителі громад працювали у своїх секціях.

Ключовим під час вебінару вчителів Ямпільщини було питання щодо особливостей оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів НУШ з предметів мовно-літературної освітньої галузі, яке висвітлила консультант ЦПРПП відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської міської ради Вінницької області Марікуца Л. В. Вона зосередила увагу педагогів на формувальному оцінюванні, зокрема окреслила його мету, основні функції, об’єкти оцінювання, критерії та алгоритм діяльності вчителя у ході такої роботи, презентувала різноманітні техніки формувального оцінювання.

Спікерами вебінару були Чорній Н.Г., Гопак Л.І., Слубська Н.І., які ознайомили  учасників і з вимогами до ведення класного журналу, щоденника спостереження, свідоцтва навчальних досягнень учнів 5 класів, а також наголосили на використанні діяльнісного підходу на уроках літератури в 5 класі як засобі формування ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти.

Працювати було й буде над чим. Але головне – дух співпраці, однодумства, взаєрозуміння, підтримка.