Це повинен знати кожен житель громади

Дата: 16.09.2022 17:12

Як діяти при сигналі тривоги «Загроза катастрофічного затоплення»

Руйнування греблі Дністровського водосховища у разі ракетного обстрілу може призвести до затоплення частини території Ямпільської територіальної громади. Найбільш вразливими є населені пункти: м. Ямпіль, с. Михайлівка, с. Миронівка, с. Петрашівка, с. Гальжбіївка, с. Біла, с. Ульянівка, с. Оксанівка, с. Пороги, с. Іванків, с. Цекинівка, с. В.Кісниця.

Повідомляємо алгоритм дій під час такої надзвичайної ситуації після оголошення сигналу «Увага!!!. Всім!» - Увімкнути радіо (хвиля 101,8FM) відслідковувати офіційні інтернет джерела, сайти та сторінки Ямпільської міської ради, Могилів-Подільської Районної військової адміністрації, Вінницької обласної військової адміністрації, урядові офіційні ресурси та джерела інформації.

Громадянам, що проживають у зоні затоплення  необхідно відключити газ, воду, електроенергію та погасити вогонь у печах. Сповістити сусідам, родичам, друзям, про одержану інформацію, допомогти особам з інвалідністю та маломобільним верствам населення, що мешкають неподалік.

Терміново зібрати необхідні речі, документи, запас продуктів і води (тримати напоготові тривожну валізу) та негайно покинути зону затоплення будь яким способом (або у разі недостатнього часу зайняти панівні висоти поблизу Вашого населеного пункту). По можливості повідомити родичів, близьких про ваш маршрут та місце куди прямуєте.

Направлятись в населені пункти нашої громади, такі як: с. Буша, с. Гонорівка, с. Тростянець, с. Дзигівка, с. Клембівка, с. Писарівка, с. Качківка, с. Северинівка, с. Підлісівка, с. Довжок, с. Слобода-Підлісівська, с. Придністрянське.

Евакуація населення здійснюється комбінованим способом, що передбачає вивезення усіма видами наявного транспорту у поєднанні з виведенням найбільш витривалої частини населення пішим ходом. Залучаються також особисті автомобілі. Збірними пунктами евакуації для формування піших колон та відправки транспортом є:

• м. Ямпіль (КП «Ямпільське міське господарство» вул. Автотранспортна 8, ОНЗ ЗЗСО І-ІІІ ст. № 1 ім. Т.Шевченка вул. Незалежності 1, Ямпільський міський центр культури та дозвілля, вул. Свободи 134,  Філія «Томашпільський райавтодор» Ямпільський ДРП вул. Черняховського 1 – панівна висота , «Ямпільський приладобудівний завод», м.Ямпіль, вул. Замостянська 83А);
  • с. Пороги (ЗДО с.Пороги,  вул. Дністрянська, 5);
  • с.Велика Кісниця (Великокісницький старостинський округ, вул. Центральна,82);
  • с.Іванків (Іванківська філія Ямпільського міського центру культури та дозвілля, вул. Прикордонна, 51);
  • с.Цекинівка (Цекинівський старостинський округ, вул.Центральна,71);
  • с. Михайлівка, (Михайлівська філія Ямпільського міського центру культури та дозвілля, вул.. Грушевського , 46);
  • с. Миронівка (Філія ЗСО І-ІІ ст. с.Миронівка, вул.. Шевченка, 32);
  • с. Петрашівка (Петрашівська філія Ямпільського міського центру культури та дозвілля, вул. Соборна 21)
  • с. Оксанівка (Оксанівська філія Ямпільського міського центру культури та дозвілля, вул. Дністрова, 4);
  • с. Ульянівка, (вул. Центрльна 10);
  • с. Гальжбіївка (Гальжбіївська філія Ямпільського міського центру культури та дозвілля, вул. Урсола, 29);
  • с. Біла (філія Ямпільського міського центру культури та дозвілля вул. Шкільна , 16)

Під час евакуації дотримуйтеся спокою та порядку. Дійте швидко, без паніки. Надавайте допомогу один одному, в першу чергу дітям та людям похилого віку.